OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

KPR nadal bez zwycięstwa

Patryk Pankowiak | 29.09.2013
KPR nadal bez zwycięstwa
fot. Wojciech Tarchalski
Mateusz Jedwabny

Trzecie ligowe spotkanie, podobnie jak dwa poprzednie, nie ułożyło się do końca po myśli podopiecznych Witolda Rojka. Klub Piłki Ręcznej z Ostrowa Wielkopolskiego starał się ze wszystkich sił, ale w końcowym rozrachunku ponownie musiał uznać wyższość rywala, w tym przypadku – Siódemki Miedź Legnica.


Sobotnie starcie od samego początku nie układało się po myśli miejscowych. Kilka prostych błędów i na tablicy świetlnej zrobiło się już 0:3, a następnie 2:6 po 12 minutach gry. Ostrovia nie miała pomysłu na grę, co doszczętnie wykorzystywali przyjezdni z województwa dolnośląskiego. W szeregach Siódemki pochwalić trzeba występ 17-letniego Jana Czuwary, który dzięki świetnemu wyszkoleniu motorycznemu karcił gospodarzy przy każdej możliwej okazji. Zawodnik drużyny przyjezdnej zgromadził na swoim koncie w sumie aż 10 trafień, ¾ zdobywając przy okazji szybkiego ataku.


Po zmianie stron obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. KPR gonił rywala, a gdy po kilku efektownych interwencjach Filipa Tarko ta sztuka się udawała, nagle przestawał grać na najwyższym poziomie. Taki obrót sytuacji sprawił, że Siódemka cały czas utrzymywała bezpieczny, 4-5 bramkowy dystans i w konsekwencji utrzymała prowadzenie do ostatniej syreny – 34:29.


Miejscowym szczypiornistom nie można odmówić jednak woli walki i dużego zaangażowania. Ostrovia w każdym ligowym spotkaniu zostawiała do tej pory kawał serca na parkiecie, ale nie zaowocowało to jeszcze sukcesem w postaci upragnionego zwycięstwa. Może już niebawem?


-Nie rozgrzaliśmy się odpowiednio do tego pojedynku – komentował po końcowym gwizdku Witold Rojek, który w ligowych spotkaniach dba również o rozwój ostrowskiej młodzieży. Po ostatnim premierowym trafieniu Szymona Górnego, tym razem bramkarza przeciwnej drużyny po raz pierwszy w seniorskiej karierze pokonał Michał Czerwiński. Najlepszym strzelcem po stronie biało-czerwonych był sobotniego wieczoru Paweł Dutkiewicz, który zapisał w swoim dorobku 8 bramek, a 7 dołożył Arkadiusz Galewski. 


KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Siódemka Miedź Legnica 29:34 (12:17)


KPR: Tarko, Adamczyk - Dutkiewicz 8, Galewski 7, Jedwabny 6, Bielec 3, Kierzek 2, Górecki 1, Sobczak 1, Czerwiński 1, Górny, Dycfeld, Gajek, Jaszka.

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę