OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Otwarcie boiska przy Gimnazjum nr 1

Otwarcie boiska przy Gimnazjum nr 1

Hubert Błaszczyk | 28.09.2013

Na dawnym zaniedbanym i nieużytkowanym terenie przy Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim powstało wielofunkcyjne boisko wraz z bieżnią do skoku w dal i bieżnią lekkoatletyczną. Obiekt oficjalnie został oddany do użytku 25 września 2013r.

 

Boisko do piłki nożnej wykonane jest z trawy syntetycznej. Obok powstała 4-torowa bieżnia lekkoatletycznej, skocznia wzwyż i skocznia w dal. Teren jest przygotowany także do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa.

 

- Budowa boiska wraz z bieżnią lekkoatletyczną, a także drugie potężne zadanie inwestycyjne realizowane w naszej placówce – modernizacja elewacji budynku – to ogromny wysiłek finansowy dla samorządu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dlatego tym bardziej dziękuję Prezydentowi Jarosławowi Urbaniakowi i całej Radzie Miasta za decyzję o modernizacji tych obiektów i przekazanie na ten cel ponad miliona złotych – podkreślała podczas ceremonii otwarcia dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów Renata Sroka.

 

Prace objęły również wykonanie instalacji kanalizacji deszczowej, oświetlenia zewnętrznego, a także ogrodzenia, zagospodarowania terenu i elementów małej architektury. Zniknął płot oddzielający nowe boisko od parkingu przy starym cmentarzu.

 

- W Ostrowie Wielkopolskim boisk przybywa, ale – co cieszy najbardziej – są one obłożone i maksymalnie wykorzystywane do późnych godzin nocnych. Tutaj przez lata był teren zapomniany, sztucznie odcięty od szkoły poprzez salę gimnastyczną. Teraz mam nadzieję będzie w pełni wykorzystywane i przez nauczycieli i uczniów. Dodatkowym atutem tego miejsca jest bieżnia lekkoatletyczna. Ponieważ absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie zwykle wybierają Gimnazjum nr 1 – mogą dalej uprawiać lekkoatletykę - powiedział prezydent Jarosław Urbaniak.

 

Obiekt poświęcił ksiądz infułat Tomasz Ilski, który przypomniał postać Papieża Polaka Jana Pawła II i jego umiłowanie sportu.

 

Koszt budowy obiektu to około 1 milion 145 tysięcy złotych. 85 % tej kwoty to niskoprocentowa pożyczka w ramach programu Jassica. W uroczystym otwarciu boiska uczestniczyli: Prezydent Jarosław Urbaniak, Zastępcy Prezydenta Miasta Stanisław Krakowski i Marlena Maląg, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, radni Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych, Rada Rodziców, władze Wielkopolskiego i Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę