OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Remonty dachów w 25 budynkach wspólnot i MZGM

Remonty dachów w 25 budynkach wspólnot i MZGM

Hubert Błaszczyk | 28.09.2013

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi zadania remontowe w dwudziestu pięciu budynkach z remontami dachów. Praca wre, tym bardziej, że pogoda sprzyja modernizacjom. Dwadzieścia remontowanych budynków jest zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe.

 

Zdecydowana większość remontów spółka przeprowadza wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi. Wtedy wymagane jest wcześniejsze podjęcie przez wspólnotę stosownej uchwały o przystąpieniu do remontu i w zależności od wysokości udziałów – partycypowanie w kosztach.


- Zakres wymaganych prac jest określany w uchwale i dopiero potem ogłaszany przetarg na wykonanie prac – podkreśla Piotr Trybek, prezes MZGM SA w Ostrowie Wielkopolskim. – W sześciu budynkach prace zostały już zakończone i odebrane, w pozostałych dziewiętnastu roboty nadal są prowadzone.

 

Remonty generalne dachów budynków polegają głownie na likwidowaniu pęcherzy oraz nierówności na dachu, położenie na całej powierzchni dachu styropapy lub pokrycie dachu budynku papą termozgrzewalną. Przy okazji remontów wymieniane są także rynny dachowe na półokrągłe o średnicy 12 cm z blachy powlekanej w oraz opierzenia na dachu.

 

- Koszty modernizacji są różne w zależności od skali prowadzonych prac. Od 38 tysięcy do blisko 173 tysięcy złotych. Najdroższe prace związane sa z wymiana pokrycia dachówkowego na całej powierzchni dachu budynku przy ul. Szkolnej 20 – dodaje P.Trybek.

 

 

Zakończyła się już wymiana dachu papowego m.in. na ul. Harcerskiej 3 i Komuny Paryskiej 10. Budynek przy Kościuszki 22 ma już także naprawione gzymsy i wymieniony dach. Trwa jeszcze remont generalny całego dachu budynku przy ul. Szkolnej 20. Tam na całej powierzchni dachu położone będą dachówki. Dobiegają końca prace na budynku przy ul. Kościuszki 18

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę