OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Sprzątanie Świata 2013

Sprzątanie Świata 2013

Hubert Błaszczyk | 25.09.2013

 Ponad 1400 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Ostrowskiego uczestniczyło w akcji „Sprzątanie Świata 2013”. Tegoroczna kampania odbyła się 20 września 2013 roku.

 

Od kilkunastu lat Powiat Ostrowski aktywnie bierze udział w kampanii „Sprzątanie Świata – Polska. W godzinach przedpołudniowych sprzątane były tereny zielone wokół szkół, parki, a także zieleńce miasta i powiatu. Uczniowie porządkowali także tereny leśne: Kwiatków, Antonin i Piaski Szczygliczka. Zebrane odpady odebrał Miejski Zakład Oczyszczania w Ostrowie Wielkopolskim i Zakład Usług Komunalnych w Odolanowie.

 

W akcji, której w tym roku przyświecało hasło „Odkryjmy czystą Polskę” oprócz szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski wzięły również udział: licea ogólnokształcące: Sióstr Salezjanek i Spółdzielni Oświatowej z Ostrowa Wielkopolskiego. Jak co roku do kampanii, przyłączyły się również szkoły z Odolanowa: Liceum Ogólnokształcące i Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

 

Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Rozwoju Powiatu Referat Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, który tradycyjnie zakupił worki, rękawice, sfinansował dojazd do miejsc porządkowania terenów leśnych oraz pokryje koszty wywozu zebranych odpadów.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę