OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Podejrzany o zlecenie rozboju zatrzymany

Podejrzany o zlecenie rozboju zatrzymany

Hubert Błaszczyk | 23.09.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy, zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o zlecenie rozboju, do którego doszło w drugiej połowie czerwca tego roku. Za podżeganie do popełnienia tego przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.


Do napadu na 18-letniego mężczyznę doszło w drugiej połowie czerwca tego roku, w jednej z kamienic na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Trzech sprawców weszło do mieszkania i zażądało wydania od pokrzywdzonego dopalaczy, które według ich wiedzy miał on posiadać. Kiedy odmówił, bandyci użyli wobec niego gazu i pobili go. Z mieszkania skradli półtora tysiąca złotych oraz dopalacze wartości prawie 2 tysięcy złotych.

 

Kilka dni później w ręce kryminalnych wpadł jeden ze sprawców, 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, a pozostała dwójka skrzętnie się ukrywała. Intensywnie prowadzone czynności i sprawdzanie lokalnego środowiska przestępczego, doprowadziło ostatecznie do zatrzymania pozostałej dwójki „rozbójników". Zatrzymani to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 20 i 26 lat. Cała trójka przestępców była wcześniej notowana w policyjnych kartotekach m.in. za kradzieże i pobicia. Wobec dwóch z nich prokurator zastosował dozory policyjne, natomiast trzeci ze sprawców, 26-latek, trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

Prowadzone w tej sprawie czynności i analiza zgromadzonego materiału doprowadziła śledczych do kolejnej osoby zamieszanej w ten rozbój. Kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, podejrzanego o zlecenie tego rozboju. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu ponad 53 gramy marihuany oraz amfetaminę.

 

Za podżeganie do rozboju może mu grozić nawet 12 lat więzienia.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę