OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Powstają światła na Wrocławskiej

Powstają światła na Wrocławskiej

Hubert Błaszczyk | 23.09.2013

Światła na skrzyżowaniu ulic Wrocławska – Sadowa – Brzozowa w Ostrowie Wielkopolskim zostały zamontowane. Teraz trwa podłączanie sytemu i uzupełnienie nawierzchni 30-metrowego odcinka ulicy Sadowej. Jeśli nie będzie komplikacji podziemnych światła powinny być uruchomione do końca września br.

 

Brakujący 30-metrowy odcinek drogi, który w planach miał być dojazdem do ronda, budowanym przez zarządcę tej drogi czyli poznański oddział GDDKiA, powstanie także do końca września br.

 

- Cieszę się, że Rada Miejska zgodziła się na przekazanie środków na montaż w tym miejscu świateł, ponieważ skrzyżowanie będzie bardzo ruchliwe i niebezpieczne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu ma w planach budowę w tym miejscu ronda. Do tego czasu jednak bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym miejscu zapewni sygnalizacja świetlna – wyjaśnia prezydent Jarosław Urbaniak.

 

 

Jednak to nie jedyne światła, jakie mogą być zamontowane jeszcze w tym roku w Ostrowie Wielkopolskim. Na czwartkową sesję Rady Miejskiej wchodzi punkt dotyczący przekazania powiatowi ostrowskiemu pieniędzy na budowę świateł na ruchliwym skrzyżowaniu ul Strzelecka – Klasztorna. Ulica Klasztorna jest drogą powiatową, stąd to zadanie może realizować Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Trwają także rozmowy z właścicielem i zarządcą Galerii Ostrovia dotyczące współfinansowania budowy świateł na skrzyżowaniu ulic Witosa – Nowa Krępa.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę