OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Waleczny KPR minimalnie gorszy po raz drugi

Patryk Pankowiak | 21.09.2013
Waleczny KPR minimalnie gorszy po raz drugi
fot. Wojciech Tarchalski
Witold Rojek rozmawiajacy ze swoimi podopiecznymi

Jechali do Przemyśla skazywani na pożarcie przez miejscowych Harcerzy, a w walce o zwycięstwo liczyli się praktycznie do ostatnich minut. Mowa o piłkarzach ręcznych KPR Ostrovii, którzy w pierwszym wyjazdowym spotkaniu ponownie musieli przełknąć gorycz porażki, ale do Ostrowa Wielkopolskiego wracać mogą z podniesioną głową.


Podopieczni Witolda Rojka sobotnie spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Przyjezdni dość niespodziewanie od razu wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, a przewagę utrzymywali nawet przez pierwsze 30. minut gry. Po zmianie stron spadkowicze z Superligi wrzucili jednak wyższy bieg i mimo dużych starań szczypiornistów Ostrovii, to oni od tego momentu rozdawali przysłowiowe karty. Najpierw mozolnie odrabiając straty, aż w końcu wychodząc na trzy-cztery bramki przewagi, co zaowocowało końcowym triumfem 31:29.


Odmłodzony zespół z Ostrowa Wielkopolskiego bez kontuzjowanego Mateusza Stupińskiego mimo wszystko podjął wyzwanie i jak równy z równym wymieniał ciosy z przeciwnikiem "wagowo" zdecydowanie cięższym. W biało-czerwonych barwach ponownie genialne spotkanie rozegrał Arkadiusz Galewski, który tym razem zaaplikował rywalom aż 12 trafień! 4 bramki zdobył natomiast Łukasz Jaszka, a 5 Paweł Dutkiewicz. Warto zaznaczyć, że na liście strzelców zapisał się również Szymon Górny, umieszczając piłkę w siatce po raz pierwszy w zawodowej karierze.


KPR trzecie ligowe spotkanie w sezonie 2013/2014 rozegra we własnej hali już 28 września. Rywalem - Siódemka Miedź Legnica.


AZS Czuwaj Przemyśl - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31:29 (15:17)


KPR: Tarko, Filipiak - Galewski 12, Dutkiewicz 5, Jaszka 4, Jedwabny 3, Bielec 3, Sobczak 1, Górny 1, Dycfeld, Wojciechowski, Filipiak, Kierzek, Czerwiński.


 

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę