OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Policjanci uczyli bezpieczeństwa na festynie.

Policjanci uczyli bezpieczeństwa na festynie.

Hubert Błaszczyk | 16.09.2013

Ponad 30 rowerów oznakowali ostrowscy policjanci podczas osiedlowego festynu na ulicy Brzoskwiniowej w Ostrowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze zaprezentowali najmłodszym uczestnikom festynu radiowóz i sprzęt policyjny.


W niedzielę po południu na Orliku przy ulicy Brzoskwiniowej odbył się festyn dla mieszkańców osiedla, połączony ze sportowymi rozgrywkami piłki nożnej. W festynie wzięli udział również ostrowscy policjanci zaproszeni przez organizatora. Najmłodszej części uczestników festynu najwięcej radości sprawiła prezentacja policyjnego radiowozu i sprzętu używanego przez funkcjonariuszy Policji. Można było na własne oczy zobaczyć jak pełnią służbę policjanci Ogniwa Patrolowego ostrowskiej komendy, zapoznać się z wyposażeniem radiowozu, środkami łączności i oczywiście ku uciesze dzieci, jak działają policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe.

 

Sierż. Natalia Antoniewicz, która na co dzień jest dzielnicową w tym rejonie rozmawiała z dziećmi, zdając im pytania związane z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci prześcigały się z odpowiedziami na pytania z zakresu bezpieczeństwa, w tym kierowania rowerem i poruszania się pieszo na drodze. Nagrodą były praktyczne upominki w postaci elementów odblaskowych, które ufundowane zostały w ramach prowadzonej współpracy pomiędzy ostrowską Policją a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu.

 

Spora kolejka chętnych ustawiła się także do policjantów znakujących rowery. Funkcjonariusze oznakowali łącznie ponad 30 jednośladów.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę