OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Profilaktyczne przedstawienie w OCK

Profilaktyczne przedstawienie w OCK

Hubert Błaszczyk | 16.09.2013

Kocia Pułapka - to tytuł przedstawienia teatralnego, do którego obejrzenia zostały zaproszone ostrowskie czterolatki. Spektakl jest zapowiedzią kolejnej edycji programu profilaktycznego skierowanego do małych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W 2013 r. przebadanych zostanie ok. 800 dzieci urodzonych w 2009 roku. Pogram obejmuje badanie usg jamy brzusznej, poziomu kreatyniny we krwi, badanie ogólne moczu oraz konsultację lekarską prowadzoną przez lekarza pediatrę. Na wszystkie badania rodzic jest umówiony z dzieckiem na indywidualną godzinę i datę. Badania mają za zadanie stwierdzenie ewentualnych schorzeń układu moczowego.


Rodzice z założeniami programu zostali zapoznani podczas spotkań, które odbyły się w przedszkolach. W zebraniach z rodzicami oraz dyrekcją przedszkoli wzięli udział Prezydent Jarosław Urbaniak oraz Jolanta Łykowska kierownik Biura ds. Zdrowia i Rodziny w Urzędzie Miejskim.


- Z doświadczenia wiem, że - jak podkreślają rodzice - na tego typu badania nie zapisaliby swoich pociech. Zwykle jest tak, że jak dziecko wydaje się być zdrowe, nie ma niepokojących objawów, to nie myślimy by je przebadać. A warto, ponieważ zmiany zostały wykryte właśnie u dzieci zdrowych, które nie były dotąd pod specjalistyczną opieką – podkreślał podczas spotkań z rodzicami Prezydent Jarosław Urbaniak.

 

Do udziału w badaniach przedszkolaków miasto zachęca także poprzez profilaktyczne przedstawienie teatralne. Wcześniej, dzieci w przedszkolach otrzymały specjalne, imienne zaproszenia.


- Chcemy, aby po obejrzeniu przedstawienia dzieci się nie bały przystąpić do badań oraz aby z większą chęcią wzięły udział w przedsięwzięciu. To ciekawy i przystępny sposób przedstawienia tematu, tym bardziej, że dla wielu z tych czterolatków to duże przeżycie. Tak naprawdę po raz pierwszy wychodzą do teatru - dodała Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.

 

Przedstawienie zostało wystawione przez Teatr "Włóczykij" z Kalisza. 16 września 2013 roku na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury.


Mali widzowie z wielkim zaangażowaniem śledzą ich zawiłe losy. Bajka wprowadza dzieci w świat lekarskich tajników. Uczy jak należy zdrowo się odżywiać, dbać o higienę i kondycję fizyczną. Lisica Lisowska to przysłowiowy lis przechera, sprytna i podstępna, lecz ma nie lada przeciwnika – panią doktor Myszołapkę, która potrafi wyleczyć nie tylko bolący brzuszek, ale także stanąć w obronie naiwnego kogucika. Jak w każdej bajce sprawiedliwość zwycięża i prawdą staje się stare przysłowie: „Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada.” - to opis przedstawienia.

 

Po spektaklu każde dziecko otrzymało maskotkę.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę