OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Uczmy się języków obcych

Uczmy się języków obcych

Hubert Błaszczyk | 16.09.2013

Absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim Kamila Bąkowska odwiedziła swoją byłą szkołę, aby odpowiedzieć młodszym koleżankom i kolegom na pytanie dlaczego warto uczyć się języków obcych?

 

Kamila liceum ukończyła 2012 roku. Zaraz po zakończeniu edukacji w szkole postanowiła wyjechać do Hiszpanii, aby nauczyć się bardzo dobrze języka hiszpańskiego.

 

- W liceum uczyłam się języka hiszpańskiego, który zresztą bardzo lubiłam i postanowiłam ten język podszkolić właśnie w Hiszpanii. Tam chodziłam do szkoły językowej i pracowałam. Będąc w Hiszpanii jeszcze bardziej uświadomiłam sobie jak ważna jest znajomość języków obcych. W Madrycie, bo tam mieszkałam przez rok, poznałam wielu młodych cudzoziemców z różnych części świata. Jednak nie wszyscy znali hiszpański – mówi K. Bąkowska.

 

Była absolwentka przez całą lekcję opowiadała uczniom klas językowych o swoich doświadczeniach. Namawiała ich do nauki języków, bo to jak mówiła znajomość języków obcych otwiera wiele drzwi.

 

- Polacy nie mają problemów z nauką, bo w naszym alfabecie jest wiele trudnych głosek „rz”, „sz”, „ć” itd. Dlatego właśnie nam łatwiej jest przyswoić sobie wymowę. Hiszpanie, czy też Włosi napotykają o wiele więcej trudności w nauce języków obcych – dodaje Bąkowska.

 

Do ostrowskiego liceum przyjechała razem z Kamilą jej koleżanka Sophie ze Szwajcarii. Dziewczyny poznały się w Madrycie. Sophie podobnie jak Kamila po skończeniu szkoły wyjechała do Hiszpanii, żeby nauczyć się hiszpańskiego. Jednak w IV LO przeprowadziła krótką lekcję z języka francuskiego. Jak mówiła bardzo jej się podobało, a uczniowie, mimo, że to była dopiero ich trzecia lekcja francuskiego świetnie sobie radzili.

 

Kamila i Sophie teraz zwiedzają Polskę. W październiku wracają do Hiszpanii, gdzie chcą studiować i pracować. Na pytanie, czy wyjeżdżają na zawsze, powiedziały, że jeszcze nie wiedzą, czy spędzą tam całe życie. Na razie chcą właśnie tam mieszkać.

 

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę