OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Odkrywamy czystą Polskę

Odkrywamy czystą Polskę

Hubert Błaszczyk | 16.09.2013

Odkrywamy czystą Polskę. Pod takim hasłem rusza 20 już akcja „Sprzątanie Świata – Polska” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego, koordynowana i organizowana przez Fundację „Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Ostrów Wielkopolski jest jednym z miast biorących udział w akcji.

 

Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Ostrów Wielkopolski przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Tegoroczna zorganizowana zostanie dniach od 20 - 23 września br. Do udziału w akcji zaproszono ostrowskie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Ok. 3 000 uczniów przystąpi do sprzątania miejsc wokół swoich szkół, przyległych ulic, osiedli mieszkaniowych, a także parków (A. Mickiewicza, 3 Maja, E. Sczanieckiej, K. Marcinkowskiego oraz ostrowskich Piasków i miejsc przy Parku Bractwa Kurkowego).

 

 

Dodatkowo do akcji przyłączyła się Południowowielkopolska Grupa OTOP, która wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej zajmie się sprzątaniem stawu mieszczącego się przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej z Al. Solidarności. Jak co roku udział w akcji wezmą osoby przebywające w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zadaniem będzie posprzątanie terenu ul. Przy Lesie. W tym roku Areszt Śledczy będzie sprzątał w dniu 17 września.

 

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim sfinansuje zakup worków o pojemności 60 l i 120 l, rękawic, koszt podstawienia pojemników na odpady, a także koszt odbioru i utylizacji zebranych odpadów. Odpady zostaną odebrane przez Zakład Oczyszczania i Gospodarowania Odpadami „MZO” S.A. Do wszystkich placówek oświatowych oraz grup biorących udział w tegorocznym „Sprzątaniu Świata” przekazane zostały plakaty informacyjne z hasłem akcji, worki oraz rękawice.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę