OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Kapituła wybrała najzdolniejszych

Kapituła wybrała najzdolniejszych

Hubert Błaszczyk | 13.09.2013

Już po raz drugi pod koniec września poznamy nazwiska laureatów Stypendiów Starosty Ostrowskiego im. Ks. Jana Kompałły. Wsparcie w wysokości 1000 złotych otrzyma 50 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Ostrowski.

 

W piątek, 6 września 2013 roku w ostrowskim Starostwie obradowała Kapituła weryfikująca wnioski stypendialne w składzie: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk, Wicestarosta Ostrowski Tomasz Ławniczak oraz Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Marek Ewiak. Czynności związane z przeprowadzaniem postępowania prowadzi Wydział Edukacji, Kultury i Sportu.

 

- Dyrektorzy szkół mieli czas do 15 lipca 2013 roku na przesłanie wniosków o przyznanie stypendiów zaopiniowanych przez Radę Pedagogiczną. W sumie wpłynęły 53 zgłoszenia, z których przyznano 50 stypendiów Starosty Ostrowskiego. Niestety dwóch uczniów nie zakwalifikowało się, a trzecia z osób nie spełniła wymogów formalnych – wyjaśnia przewodniczący Kapituły, wicestarosta Tomasz Ławniczak.

 

Na stypendia szkolne w tym roku w budżecie Powiatu Ostrowskiego zarezerwowano 50 tys. złotych. Uczeń, który spełnił kryteria określone w regulaminie otrzyma jednorazowe stypendium w wysokości 1000 złotych. Z każdej szkoły wyróżnionych będzie czterech młodych ludzi z najwyższą średnią ocen. Uhonorowanych zostanie także dziesięcioro uczniów, którzy nie uzyskali bardzo dobrych wyników w nauce, ale mają znaczące osiągnięcia w sporcie, kulturze czy na innych polach.

 

Przypomnijmy. Ustanowienie stypendiów to inicjatywa, która zrodziła się w ramach obchodów 125-lecia Powiatu Ostrowskiego. Patronem stypendiów jest ks. Jan Kompałła postać bardzo mocno wpisana w historię Powiatu Ostrowskiego, osoba, której edukacja najmłodszych pokoleń mocno leżała na sercu. Kompałła jest jednym z fundatorów obecnej Alma Mater Ostroviensin - I Liceum Ogólnokształcącego.

 

Nazwiska najzdolniejszych uczniów poznamy 27 września br. podczas uroczystości wręczenia Stypendium, która odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę