OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Narodowe czytanie w Ostrowie

Narodowe czytanie w Ostrowie

Hubert Błaszczyk | 09.09.2013

Ponad dwie godziny trwało odczytanie "Zemsty" Aleksandra Fredry na ostrowskim rynku. Komedię - z podziałem na role - czytały władze miasta i powiatu, radni, dyrektorzy szkół, dziennikarze oraz mieszkańcy. Ostrów Wielkopolski to jedno z miast, które włączyło się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Prezydenta RP pod hasłem "Narodowe czytanie".

 

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. "Zemsta" została czytana z podziałem na role, akty i sceny.

 

- Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Alesandra Fredry. W tym roku przypada 220. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników - mówi Marlena Malag Zastępca Prezydenta Miasta .


- Frekwencja na ostrowskim rynku dopisała. Akcja przyniosła dużo pozytywnych wrażeń zarówno samym aktorom, jak i zgromadzonej na rynku publiczności - dodaje Justyna Mikołajczyk naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM.

 

Podczas akcji narodowego czytania Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała akcję "bookcrossing", czyli wymiany książek. Stoisko z używanym książkami cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

-Czytelnictwo w Ostrowie Wielkopolskim utrzymuje się na poziomie wyższym niż średnia krajowa, co nas bardzo cieszy. Jednak, aby zachęcić jeszcze większą liczbę mieszkańców do czytania zorganizowaliśmy tzw. "bookcrossing", podczas którego ostrowianie mogli wymienić się między sobą książkami. Akcja narodowego czytania była doskonałą do tego okazją - wyjaśnia dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim Włodzimierz Grabowski.

 

Imprezę uświetnił zespół animacyjny z Ostrowskiego Centrum Kultury w strojach z epoki.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę