OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zajęcia sportowe dla uczniów

Zajęcia sportowe dla uczniów

Hubert Błaszczyk | 04.09.2013

Od września do listopada 2013 roku na boisku "Orlik" w Szkole Podstawowej nr 1 odbywać się będą zajęcia sportowe z lekkiej atletyki. To kontynuacja programu pod hasłem "Upowszechnianie lekkiej atletyki", na które miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i piątki od godziny 15.00. Prowadzone będą przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego.


Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych oraz klas I - III gimnazjów. Uczestnicy projektu zostali podzieleni na 15 grup.


- W sumie, w ramach projektu każda z grup zrealizuje 28 zajęć lekkoatletycznych, czyli 420 godzin łącznie. Uczniowie biorący udział w projekcie zostali wyselekcjonowani. Pod uwagę brane były takie kryteria jak m.in. zainteresowanie lekką atletyką. Do projektu zakwalifikowali się także uczniowie, którzy wysoko punktują. To kontynuacja projektu. Pierwsze zajęcia odbyły się już w maju br., z przerwą wakacyjną na lipiec i sierpień - powiedziała Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.

 

Na 50 % zadania miasto pozyskało środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. To około 19 tysięcy złotych. Wartość projektu to ponad 37 tysięcy złotych.


W ramach projektu zakupiono dodatkowy sprzęt sportowy - płotki treningowe, pałeczki sztafetowe, stopery wielofunkcyjne, piłki lekarskie oraz wyposażenie fotokomórek i sprzętu sportowego.

 

Od września w programie mogą brać udział uczniowie, którzy do tej pory uczestniczyli w zajęciach, a także nowi, którzy zakwalifikują się do projektu.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę