OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Środki na ulicę Krańcową

Środki na ulicę Krańcową

Hubert Błaszczyk | 03.09.2013

135 tysięcy złotych zostało przeniesione na ul. Krańcową w Ostrowie Wielkopolskim. Na odcinku od ul. Długiej jeszcze w 2013r. dokończenia budowy kanalizacji deszczowej i docelowo położenie nawierzchni jezdni i chodnika. Prace są rozłożone do 2015.

 

Ulica Krańcowa jest zapisana do realizacji w Wieloletniej Prognozie Finansowej do realizacji od 2014 i podzielona na etapy.

 

- Ponieważ jednak starostwo powiatowe nie będzie w 2013r. realizować budowy świateł na skrzyżowaniu ul. Gorzycka/Długa/Chłapowskiego zarezerwowane na ten cel środki zostały – na wniosek radnego Wojciecha Matuszczaka – przeniesione właśnie na rozpoczęcie realizacji jeszcze w tym roku ul. Krańcowej. To pozwoli na ogłoszenie przetargów jeszcze w 2013 roku – podkreśla prezydent Jarosław Urbaniak.

 

W 2012r. wykonano podziały geodezyjne i projekt utwardzenia drogi. W grudniu 2012r. Miejski zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę odcinków sieci wodociągowej na ulicy Krańcowej w Ostrowie Wielkopolskim na długości 204 metrów. W 2013r. zakończono prace polegające na budowie kanalizacji deszczowej od ul. Długiej do posesji nr 47, przebudowę sieci wodociągowej i kabli teletechnicznych. Wartość zrealizowanych już prac to ponad 460 tysięcy złotych.

 

 

- Na odcinku od ulicy Długiej do posesji nr 70 jest już położona kanalizacja sanitarna. Dopiero po zakończeniu wszelkich prac ziemnych można przystępować do prac związanych z nawierzchnią – dodaje J.Urbaniak.

 

W wieloletnich planach inwestycyjnych PWiK Wodkan SA jest zapisana rozbudowa sieci sanitarnej od nr 70 w stronę torów kolejowych. W sumie na I etap prac związanych z budową drogi na lata 2013-2015 zapisano w budżecie ponad milion złotych. Prace realizowane będą na odcinku od ul. Długiej do przejazdu kolejowego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę