OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
W trosce o bezpieczeństwo imprez masowych

W trosce o bezpieczeństwo imprez masowych

Hubert Błaszczyk | 31.08.2013

W sali narad Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu podczas trwania imprez masowych. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak.


Powiat ostrowski jest jednym z większych w województwie wielkopolskim. Z tej racji m.in. odbywają się na naszym terenie liczne imprezy zarówno kulturalne, jak i sportowe mające charakter imprez masowych. Komendant Raczak otwierając spotkanie podkreślił jak ważną rolę odgrywa właściwa współpraca wszystkich służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie trwania takich imprez, a przedmiotowe spotkanie jest jednym z elementów podjęcia w tym kierunku stosownych działań.

 

W spotkaniu uczestniczyli oprócz ostrowskich policjantów, miejscowi samorządowcy w osobach Sekretarza Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Kierownika Referatu Sportu Urzędu Miasta i Przewodniczącego Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa. Nie zabrakło również przedstawicieli klubów sportowych, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Podczas prowadzonej dyskusji omówione zostały zasady współpracy w przygotowywaniu zabezpieczenia imprez oraz organizacji wspólnych działań w celu nie dopuszczenia do zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przedstawione zostały także najistotniejsze zagadnienia z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. W wyniku spotkania dokonano wstępnych ustaleń w zakresie powstania zespołu interdyscyplinarnego do spraw zabezpieczeń imprez.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę