OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zmodernizowany plac zabaw przy Przedszkolu nr 16

Zmodernizowany plac zabaw przy Przedszkolu nr 16

Hubert Błaszczyk | 31.08.2013

Zakończyła się modernizacja jednego z sześciu placów zabaw przy ostrowskich przedszkolach. Stare urządzenia zabawowe zostały wymienione na nowe - bezpieczne i kolorowe. Otwarcie placu zabaw - przy Publicznym Przedszkolu nr 16 przy ulicy Partyzanckiej - odbyło się w środę 28 sierpnia 2013 roku.

 

W modernizację placu zabaw przy przedszkolu nr 16 "Koszałek Opałek" niezwykle aktywnie włączyli się rodzice. Dzięki ich staraniom i pozyskaniu przez Radę Rodziców sponsorów dofinansowano zakup największego urządzenia na placu zabaw. Za to zaangazowanie dyrektor placówki Ewa Gąsiorek podziękowała i rodzicom i sponsorom. Poziekowanie otrzymał także Prezydent Jarosław Urbaniak.

 

Oprócz placu zabaw przy Przedszkolu nr 16 nowe oblicze zyskują także place na terenach przedszkoli nr 3 ( ul. Jankowskiego), nr 9 ( ul. Brzechwy) , nr 11 ( ul. Wolności), 15 ( ul. Szkolna) , nr 17 ( ul. 3 Maja) oraz plac przy ul. Różanej w Ostrowie Wielkopolskim. Przetarg na inwestycje wygrała firma Sun+. Koszt prac to blisko 360 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta.

 

Jak podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak, do tej pory stawiane były nowe place zabaw w miejscach, w których ich brakowało i Rady Osiedli zgłaszały takie zapotrzebowanie. Teraz przyszedł czas na remont starych, często metalowych, niebezpiecznych urządzeń na placach zabaw przy ostrowskich przedszkolach.

 

- Dziś mamy taka sytuację, że nie ma osiedla w Ostrowie Wielkopolskim, które nie miałoby nowoczesnego i dzięki temu – bezpiecznego placu zabaw. Dziś modernizowane są place przy sześciu placówkach i przy boisku na ul. Różanej. Ale miejskich przedszkoli jest 14 – kilka z nich ma odnowione place np. PP nr 14 "Maluszek" przy ul. Bardowskiego - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.

 

Modernizacja placów zabaw to przede to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dla dzieci.

 

- Otrzymuję także pozytywne sygnały i od dziadków i od rodziców, że kolorowe place zabaw stają się coraz częstszym celem rodzinnych spacerów. Jako pierwszy z modernizowanych placów otwieramy ten przy Przedszkolu nr 16. Mam nadzieję, że nowe urządzenia będą długo służyć najmłodszym - dodaje Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

 

Pace przy modernizacji placów zabaw powinny zakończyć się do końca wakacji, tak, aby wraz z początkiem nowego roku szkolnego dzieci mogły korzystać już z nowych urządzeń zabawowych.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat powstało lub zyskało nowe oblicze 12 placów zabaw – 4 dofinansowane z rządowego programu Radosna Szkoła ( SP 5, SP 6, SP 7, SP 1), jeden „wyklinany” od Nivea – Park 600-lecia, jeden wygrany w konkursie od Intermarche – park przy Sklejce, pięć sfinansowanych z budżetu miasta - na ul. Długosza, ul. Krętej, ul. Środkowa, ul. Dembińskiego, ul. Harcerska oraz jeden zbudowany w ramach uchwały „inicjatywa lokalna” przy SP nr 11.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę