OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zawodowa integracja

Zawodowa integracja

Hubert Błaszczyk | 29.08.2013

Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym w ostrowskim Zespole Szkół Usługowych ruszy klasa integracyjna adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, tapicer, kucharz i cukiernik, takie zawody będą mogli zdobywać pobierający naukę uczniowie.

 

Klasa integracyjna to z jednej strony wypełnienie luki edukacyjnej, z drugiej oferta adresowana do konkretnej grupy uczniów.


- Utworzenie klasy to pomysł dyrekcji. Dotąd młodzież, która kończyła naukę w klasach integracyjnych gimnazjum musiała albo szukać oferty poza powiatem lub też funkcjonować w zwykłych klasach. Zatrzymujemy więc kolejnych uczniów w naszym powiecie dając im ofertę zdobycia konkretnego zawodu. W czasach niżu demograficznego przyciągnięcie każdego ucznia ma duże znaczenie, także pod względem zapewnienia pracy dla nauczycieli – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

 

Utworzenie klasy integracyjnej poprzedziły konsultacje z pedagogami i pracownikami Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. Zgodnie z przepisami w klasie integracyjnej może się uczyć od 15 do 20 uczniów. W tej w ZSU naukę ma pobierać 15 uczniów.

 

- To będzie klasa, w której uczyć się będą uczniowie, którzy spełniają wszystkie wymogi, ale po prostu chcą się integrować, jak również osoby z pewnymi dysfunkcjami. Utworzenie klasy wiąże się z zapewnieniem dodatkowej opieki pedagogicznej i psychologicznej oraz zajęć specjalistycznych. Mamy w tym zakresie odpowiednią kadrę i zaplecze jeśli tylko będzie zapotrzebowanie to w przyszłości takie klasy możemy tworzyć co roku – wyjaśnia Dariusz Kaczmarek Dyrektor ZSU w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę