OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zjazd z ronda przy ul. Wrocławskiej w budowie

Zjazd z ronda przy ul. Wrocławskiej w budowie

Hubert Błaszczyk | 29.08.2013

Trwa budowa pierwszego etapu drogi w ramach inwestycji pod nazwą – zjazd z ronda przy ul. Wrocławskiej w Ostrowie Wielkopolskim na tereny po dawnym ZNTK. - Droga na dziś potrzebna jest przede wszystkim funkcjonującym na tym terenie firmom, ale to także zachęta do kolejnych inwestorów – skomunikowanie tego ogromnego terenu poprzemysłowego – mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak

 

Do tej pory tereny te było bardzo słabo skomunikowane - prowadziły do nich tylko dwa wjazdy. A teren dawnego ZNTK to aż 92 hektary powierzchni – dwa wjazdy i jeden adres: Wrocławska 93.

 

- Już widać efekty tego planowanego skomunikowania tych obszarów, ponieważ na terenach ZNTK są nowe firmy – Hydrogama i Mikroma SA, teren zakupili kolejni inwestorzy. Dużym mankamentem tego obszaru jest brak dróg dojazdowych do poszczególnych działek. Inwestycja, która jest właśnie realizowana, to dopiero pierwszy etap prac - podkreśla Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

 


Miasto Ostrów Wielkopolski ma zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą drogi krajowej nr 11 (ul. Wrocławska) na budowę drogi od Ronda Miast Partnerskich. W trakcie prac i włączania drogi w rondo kierowcy powinni spodziewać się utrudnień. Inwestycja jest finansowana ze środków z budżetu miejskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę