OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Światła na ul. Wrocławskiej/Sadowej/Brzozowej

Światła na ul. Wrocławskiej/Sadowej/Brzozowej

Hubert Błaszczyk | 29.08.2013

Na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej ( droga krajowa nr 11) z ul. Brzozową oraz ul. Sadową powstanie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Koszt inwestycji to ponad 170 tysięcy złotych. 

 

Docelowo planowany ruch na tym odcinku drogi przebiegał będzie przez rondo, zanim jednak ono powstanie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, podjęto decyzję o tymczasowym zainstalowaniu sygnalizatorów. Miasto na własny koszt przygotowało dokumentację przyszłego ronda oraz zabezpieczyło i przekazało miejskie działki pod budowę. Teraz już decyzje należą do właściciela drogi czyli do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu.

 

- Po oddaniu do użytkowania ul. Sadowej będzie to jedno z bardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście. A za wzmożonym ruchem zwykle idzie wypadkowość i ofiary śmiertelne. Żeby uniknąć nieszczęść a zanim powstanie rondo, które - przypomnę - wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, musimy postawić na rozwiązanie tymczasowe. Z każdej strony będzie postawiona sygnalizacja świetlna, dodatkowo na ul. Sadowej – przejście dla pieszych z sygnalizacją – mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

 

Planowana sygnalizacja będzie acykliczna i akomodacyjna, to oznacza, że będzie dostosowywać się do natężenia ruchu.

 

- Trzeba mieć na względzie, że docelowo rozwiązaniem zapewniającym optymalną obsługę krzyżowania się drogi krajowej z ramą komunikacyjną miasta jest zaprojektowane już rondo. Miasto podjęło kroki, aby inwestycja ta znalazła się w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które jest właścicielem i zarządcą drogi - powiedział Marcin Wieruchowski, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Koszt zakupu i montażu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu to 170 tysięcy złotych. Jest już ogłoszony przetarg na inwestycję – po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy firma na 14 dni na montaż urządzeń. Po pobudowaniu w tym miejscu ronda - sygnalizacja będzie mogła być wymontowana i przeniesiona na inne skrzyżowanie.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę