OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
W trosce o bezpieczeństwo na kolei

W trosce o bezpieczeństwo na kolei

Hubert Błaszczyk | 24.08.2013

Ostrowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących w ruchu kolejowym i drogowym. W ramach akcji przeprowadzane są kontrole dyżurnych ruchu kolejowego.

 

Policjanci zarówno Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim jak również podległych jej Komisariatów Policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania, w trakcie których sprawdzana jest prawidłowość wykonywania czynności przez dyżurnych ruchu kolejowego. Działaniami objęto dyżurnych i dróżników na terenie powiatu ostrowskiego. W ramach przeprowadzanych czynności sprawdzano również stan trzeźwości dróżników.

 

Dyspozycja i stan psychofizyczny dyżurnych to ważny element bezpieczeństwa podróżnych w szczególności w miejscach przejazdów kolejowych, gdzie właściwe wykonywanie zadań przez kolejarzy stanowi o tym, czy przejazd przez tory będzie bezpieczny. Wypadek na przejeździe kolejowym zazwyczaj kończy się dla kierujących pojazdami tragicznie.

 

W ramach dotychczas wykonanych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w pracy dróżników lub nietrzeźwych pracowników kolei.

 

Działania Straży Ochrony Kolei i Policji będą nadal kontynuowane, w trosce o to, by na naszych drogach podróżowało się bezpiecznie a praca dróżników mogła być obdarzona zaufaniem.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę