OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kosmetyka w „usługówce”

Hubert Błaszczyk | 21.08.2013
Kosmetyka w „usługówce”

Zakończył się kompleksowy remont elewacji budynków Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. Jak się wydaje zmiany wizerunkowe już przyniosły pierwsze efekty, bo tylko w klasach pierwszych naukę w szkole rozpocznie 250 nowych uczniów.

 

Kiedy rozpoczynały się prace budowlane zarówno starosta, jak i dyrekcja wyrażali nadzieję, że estetyczny budynek będzie bardziej przyciągał uczniów, niż dotychczasowy gmach odrapany, szary i z koszarową przeszłością. Prace remontowe na elewacjach trwały zaledwie cztery miesiące. Wcześniej w budynku wymienione zostały wszystkie okna.

 

- Na podkreślenie zasługuje także fakt, że tak duży zakres robót (4 tys. metrów kwadratowych elewacji i wymiana wszystkich okien) udało się zrealizować przy nakładzie ok. 800 tys. zł. To naprawdę dobra cena, którą udało się otrzymać m.in. dzięki temu, że przetarg ogłaszaliśmy w miesiącach zimowych. Poza remontem głównym wykonano bardzo wiele robót dodatkowych, a to już zasługa gospodarności i współpracy Dyrektora z wykonawcami - mówi Starosta Paweł Rajski.

 

Tym systemem wycyklinowano parkiet w auli o powierzchni ok. 200 m kw., dzięki czemu młodzież zyskała estetyczną i funkcjonalną salę. Wykonano także remont ogrodzenia od ul. Wolności oraz renowację balustrad.

 

Trudnością z pewnością był fakt, że modernizowane budynki znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej. Jednak jak podkreśla dyrektor szkoły współpraca z konserwatorem układała się bardzo dobrze.

 

- Przygotowujemy jeszcze nowe pomieszczenia pod dwie pracownie technologiczno-gastronomiczne, tak by po przeniesieniu MDK nie było żadnych problemów w funkcjonowaniu obu instytucji. Przy okazji tych wszystkich dużych prac udało się nam zagospodarować pomieszczenia na pracownie kosmetyczne. To pozwoli nam realizować kwalifikacyjne kursy zawodowe z zakresu wykonywania zabiegów kosmetycznych. Już mamy zgłoszenia od kilkudziesięciu chętnych – mówi Dariusz Kaczmarek Dyrektor ZSU w Ostrowie.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę