OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Okradał gospodarstwa

Hubert Błaszczyk | 21.08.2013
Okradał gospodarstwa

Policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży, do których dochodziło na terenie prywatnych gospodarstw w gminie Przygodzice. Znany już Policji mężczyzna odpowie przed sądem za trzy kradzieże i jedno usiłowanie kradzieży.

 

Policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach prowadzili czynności w sprawie kradzieży elementów metalowych i sprzętu gospodarczego, do których dochodziło na terenie gminy Przygodzice w okresie od czerwca do lipca bieżącego roku.

 

Do pierwszej z nich doszło w dniu 29 czerwca, kiedy to w Topoli Wielkiej nieznany sprawca z terenu prywatnej posesji skradł po uprzednim demontażu metalowe rury, blachy poszycia zewnętrznego pieca centralnego ogrzewania, drzwi wejściowe, 50 sztuk poideł i karmideł z blachy, sieczkarnię do słomy oraz elementy metalowych wywietrzników, łącznej wartości 1.500 złotych.

 

W okresie od 30 czerwca do 17 lipca nieznany sprawca w miejscowości Czarnylas, z budynku gospodarczego skradł stalowe elementy ważące 2,5 tony o wartości 2.500 złotych.

 

Do kolejnej kradzieży doszło w okresie od 4 do 5 lipca bieżącego roku, kiedy to nieznany sprawca z terenu posesji w Topoli Osiedle skradł silnik elektryczny, 20 litrów oleju napędowego, sita, odważniki, worek z paszą i worek z ziarnem pszenicy o łącznej wartości 1.350 złotych.

 

W wyniku podjętych czynności dzielnicowi z Posterunku Policji w Przygodzicach ustalili, kto mógł dopuścić się opisanych kradzieży. W dniu 17 lipca bieżącego roku na podstawie tych ustaleń policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzewanego o ich dokonanie 27letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów.

 

Usłyszał łącznie 3 zarzuty dokonania kradzieży mienia oraz dodatkowo zarzut usiłowania dokonania kradzieży skrzynki elektrycznej, której nie zdołał zdemontować. Jednak wartość uszkodzeń, jakich przy tym dokonał sięgnęła 1.000 złotych.

 

27-latek będzie musiał teraz stanąć przed sądem i odpowiedzieć za popełnione przestępstwa.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę