OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Śmiertelny wypadek drogowy we Wtórku

Hubert Błaszczyk | 21.08.2013
Śmiertelny wypadek drogowy we Wtórku

W niedzielę, we wczesnych godzinach porannych na drodze powiatowej w miejscowości Wtórek doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym śmiertelnie potrącił 35-letniego mężczyznę. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności wypadku.

 

Około godziny 3:30 dyżurny ostrowskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o leżącym na poboczu drogi mężczyźnie. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano zespół wypadkowy Wydziału Ruchu Drogowego. Na miejscu wypadku policjanci nie zastali kierującego samochodem, który odjechał przed przybyciem policji.

 

Wstępnie ustalono, że nieznany kierujący, najprawdopodobniej samochodem osobowym, potrącił na jezdni 35-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 

Powołano natychmiast grupę dochodzeniowo-śledczą, która rozpoczęła czynności na miejscu zdarzenia. Policjanci zarówno pionu prewencji, jak i pionu kryminalnego wspólnie rozpoczęli pracę w celu ustalenia kierującego pojazdem, który potrącił pieszego.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego prowadzili intensywne czynności aż do godziny 12:00 w niedzielę, kiedy to ustalili a następnie zatrzymali i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań podejrzewanego o potrącenie pieszego 19-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy.

 

Kryminalni podczas dalszej pracy odnaleźli i zabezpieczyli schowany w polu kukurydzy samochód z uszkodzeniami świadczącymi o tym, że pojazd brał udział w zdarzeniu. Jak ustalili, 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Policjanci w ramach wykonywanych pod nadzorem prokuratora czynności nadal wyjaśniają okoliczności zdarzenia i jego przyczyny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę