OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
,,19-tki’’ historyczne- wykład inaugurujący

,,19-tki’’ historyczne- wykład inaugurujący

Hubert Błaszczyk | 19.08.2013

14 sierpnia 2013 roku w Sali katechetycznej przy ostrowskiej farze odbył się wykład Włodzimierza Nowaka na temat Życie i działalność Józefa Piłsudskiego. Spotkanie to zainaugurowało cykl spotkań historycznych, które mają na celu popularyzowanie historii i innych nauk z nią związanych w naszym mieście.

 

Prelekcje poprzedziły wystąpienia Rafała Leszczyńskiego i proboszcza parafii Tomasza Ilskiego. Rafał Leszczyński przedstawił ogólne założenia spotkań i zasady uczestnictwa w dyskusji.


Następnie miał miejsce właściwy wykład Włodzimierza Nowaka. Włodzimierz Nowak jest specjalistą w dziedzinie dwudziestolecia międzywojennego oraz biografii marszałka Józefa Piłsudskiego. Ze względu na ramy czasowe (każdy wykład trwa 45 minut plus 30 minutowa dyskusja na koniec).


Włodzimierz Nowak zaprezentował w toku spotkania najważniejsze wycinki z życia Piłsudskiego (jego młodzieńczą działalność, zasługi w odzyskaniu niepodległości przez państwo polskie oraz życie osobiste i jego relacje z Kościołem). Po wystąpieniu miała miejsce dyskusja, która zakończyła się dojściem do jednogłośnego wniosku, że zasługi Piłsudskiego dla Polski niemożliwe do podważenia. Większość uczestników wykładu stwierdziła, że w dzisiejszych czasach brakuje takich osobowości jak marszałek.

 

 


Naczelnym założeniem wykładów jest właśnie pokazanie historii od strony jednostek, które miały swoje zalety i wady, a także zaprezentowaniu szeregu procesów, które stanowią o kształcie dzisiejszej rzeczywistości.


Organizatorami spotkań są: ks. Tomasz Ilski, nauczyciel historii Rafał Leszczyński oraz pasjonat nauk historycznych Włodzimierz Nowak.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę