OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wiosenna Masa Krytyczna z gwiazdą
fot. Weronika Zielińska
Rowerowa Masa Krytyczna

Wiosenna Masa Krytyczna z gwiazdą

Weronika Zielińska | 03.04.2012

Po przerwie zimowej, w ostatni piątek marca, odbyła się pierwsza w tym roku Wiosenna Masa Krytyczna w Ostrowie Wlkp. Hasłem przewodnim była Marzanna. O godzinie 18.00, mimo nieprzyjaznej pogody uczestnicy stawili się przed ratuszem miasta.


Spotkanie rozpoczęła jedna z organizatorek Katarzyna Lisiak podsumowując w krótkim przemówieniu osiągnięcia ostrowskich Mas Krytycznych z zeszłego roku, między innymi pozwolenie na wjazd rowerem na rynek od strony ulicy Raszkowskiej i Kaliskiej oraz większą liczbę stojaków na rowery w mieście. Poinformowała również, że od tego roku oficjalnie organizacją akcji zajmie się specjalnie w tym celu założone STOWARZYSZENIE re-WOLUCJA.

Gościem specjalnym Masy z gwiazdą był Jacek Jędrzejak z zespołu Big Cyc i Czarno-Czarni, który w kilku zdaniach poparł inicjatywę grupy Rowerowy Ostrów i ze słowami „Jak najdalej od zawałów – jestem dzieckiem dwóch pedałów” jechał wraz z innymi rowerzystami ulicami miasta. Razem stworzyli ponad czterdziestoosobowy peleton złożony z rodzin, ludzi dorosłych, młodzieży i dzieci, który przejechał przez centrum Ostrowa.

Celem rowerowej eskapady jest spopularyzowanie jazdy na rowerze, zamiast „śmierdzącymi samochodami” - jak żartobliwie stwierdziła Katarzyna Lisiak współorganizatorka. Ostrowscy rowerzyści znów będą spotykać się w każdy ostatni piątek miesiąca, aby zwrócić uwagę władz miasta na to, że są oni częścią ruchu drogowego, a nie jego przeszkodą, a także, aby propagować zdrowszy tryb życia i ochronę środowiska.

Kolejna Masa, tym razem czarno-biała na ostrowskim rynku już 27 kwietnia!

Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę