OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Termomodernizacja ostrowskiej "piątki"

Termomodernizacja ostrowskiej "piątki"

Hubert Błaszczyk | 15.08.2013

Dobiegają końca intensywne prace prowadzone w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Budynek szkoły został ocieplony i ma nową elewację, ocieplona jest także sala sportowa oraz powstaje utwardzony wjazd na teren szkoły.

 

Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację m.in. budynku Szkoły Podstawowej nr 5 i przyszkolnej hali sportowej.

 

- Szkoła Podstawowa nr 5 mieści się w stosunkowo starym budynku, natomiast budynek hali sportowej liczy około 11 lat. Szczególnie w okresie zimy na sali gimnastycznej było zimo, co utrudniało przeprowadzanie zajęć z wychowania fizycznego - mówi Dorota Cieśla, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

 

 

Dotacja przyznana została w ramach programu priorytetowego nr 5.3. pn. "System Zielonych Inwestycji", część 1 zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej. W ramach zadania w hali sportowej przy Szkole Podstawowej 5 zostały zmodernizowane ściany - teraz wykonane są z poliwęglanu oraz zmodernizowana wentylacja mechaniczna.

 

- Mieszczące się w korytarzach luksfery zostały wymienione na okna PCV, a okna dachowe wymienione na PCV. W hali ocieplony jest dach oraz zmodernizowane centralne ogrzewanie. Wymienione zostały drzwi wejściowe – podkreśla prezydent Jarosław Urbaniak.

 

Oprócz budynku SP 5, środki zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków: Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej oraz Szkoły Podstawowej nr 11.

 

 

 

- Termomodernizacja ostrowskich placówek oświatowych to jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych realizowanych przez samorząd Ostrowa Wielkopolskiego. Prace obejmują najczęściej zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Zadanie to pozwala stosunkowo obniżyć koszty za ciepło i za wodę - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Całkowity koszt inwestycji w SP nr 5 to 2 460 900 złotych, w tym dotacja 720 900 złotych.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę