OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Remont ulicy Gorzyckiej

Remont ulicy Gorzyckiej

Hubert Błaszczyk | 15.08.2013

Nowa asfaltowa nawierzchnia, przebudowane chodniki oraz kompleksowo zmodernizowany przejazd kolejowy. To efekt inwestycji realizowanych na należącej do Powiatu Ostrowskiego ul. Gorzyckiej w Ostrowie.

 

Na ulicy Gorzyckiej na odcinku od ulicy Odolanowskiej do ulicy Traugutta położony już został nowy dywanik asfaltowy. Kolejnym etapem są prace od skrzyżowania do przejazdu kolejowego.


- O realizację tej inwestycji byłem wielokrotnie proszony przez mieszkańców tego osiedla w Ostrowie. W tym roku zadanie udało się zrealizować, a nowy asfalt poprawi komfort jazdy, ale także poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

 

- To piąty remontowany w ostatnim czasie przejazd kolejowy w Ostrowie Wielkopolskim i ostatni - wymagający modernizacji - na drogach gminnych. W 2011 i 2012 roku wyremontowano przejazdy kolejowe przy ulicy Topolowej, Chłapowskiego, w 2012 – przejazd w ulicy Odolanowskiej. W 2012r. remont przejazdu kolejowego przy ulicy Odolanowskiej zbiegł się z remontem wiaduktu Odolanowskiego. W lipcu z kolei zakończono prace związane z modernizacją przejazdu kolejowego na ul. Słonecznej - wyjaśnił Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Do 18 sierpnia 2013 dla ruchu zamknięty pozostanie odcinek ulicy Gorzyckiej, od przejazdu kolejowego do ulicy Rejtana. W zamian za kilkunastodniowe utrudnienia kierowcy i piesi otrzymają kompleksowo zmodernizowany przejazd przez tory oraz nowe chodniki. Wartość wszystkich prac to kwota ok. 370 tys. zł.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę