OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

David Ruud: Kocham ten tor

Hubert Błaszczyk | 07.08.2013
David Ruud: Kocham ten tor
fot. Wojciech Tarchalski

David Ruud to zawodnik doskonale znany w Ostrowie Wielkopolskim. Dla Skandynawa ten sezon nie był jednak udany. Najpierw doświadczony żużlowiec nie załapała się do składu Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Na wypożyczeniu w ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovii zadebiutował dopiero w ostatnim spotkaniu ligowym. Zaprezentował się udanie, zdobywając 10 punktów. Nie pomogło to ostrowianom wygrać z GKM-em Grudziądz 15-toma punktami i w kolejnym sezonie miejscowa drużyna będzie rywalizować na drugoligowych torach.


- W Szwecji ten sezon jest dla mnie bardzo zły. To był mój pierwszy mecz w Ostrowie i od razu dobry mecz. Szkoda, że zarazem ostatni – mówił po meczu Ruud.


Szwed to zawodnik, który dysponuje bardzo dobrym momentem startowym. Na to liczyli włodarze ostrowskiego klubu, ściągając go na niedzielny mecz. Ruud nie zawiódł i oprócz pierwszego biegu, w którym nie ukończył wyścigu punktował równo i skutecznie. - Tak jak zawsze na żużlu bardzo ważną rzeczą było, by wygrać start. W niedzielę było to jeszcze ważniejsze, gdyż tor był twardy i nie było zbytnio gdzie nabrać prędkości. Miałem dobre starty i zdobyłem, dlatego dużo punktów.


33-letni zawodnik zawsze dobrze czuł się na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Zazwyczaj jednak na owalu Stadionu Miejskiego było przyczepnie. Tym razem Ruud poradził sobie na twardej nawierzchni. - Myślę, że była duża różnica pomiędzy nawierzchnią, którą zastawałem tu w poprzednich latach, a torem z niedzielnych zawodów. Mieliśmy jednak treningi w piątek i sobotę. Tam był czas na znajdowanie odpowiednich ustawień. Ścieżki na tym torze pasują mi perfekcyjnie. Kocham ten tor, dlatego nawet w nie najlepszej formie uwielbiam tu jeździć.

ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM Grudziądz
fot. RedakcjaŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM Grudziądz   (Liczba zdjęć: 51)
Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę