OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Peter Karlsson: Pojechaliśmy wiele dobrych meczów
fot. SKI
Peter Karlsson

Peter Karlsson: Pojechaliśmy wiele dobrych meczów

Hubert Błaszczyk | 06.08.2013

Gdy działacze ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia przed sezonem kontraktowali Petera Karlssona wielu mówiło, że najlepsze lata Szwed ma za sobą. Mieli rację, ale Skandynaw nadal potrafi pojechać na bardzo dobrym poziomie. W żadnym z tegorocznych pojedynku Karlsson ewidentnie nie zawiódł. W spotkaniu z GKM-em Grudziądz ewidentnie mu nie szło. Wywalczył jednak 8 punktów, pokazując w wyścigu 13 fantastyczny speedway.

- Jazda w niedzielnym spotkaniu była bardzo ciężka. Myślę, że pojechaliśmy jako drużyna bardzo dobre zawody. Pokonaliśmy Grudziądz, który jest kandydatem do awansu ośmioma punktami. Nie udało nam się wygrać czternastoma oczkami, ale robiliśmy wszystko, żeby tak się stało – komentował po meczu popularny Okularnik.

 

W niedzielnym pojedynku nie brakowało spektakularnych akcji i walki na owalu Stadionu Miejskiego. Akcję wieczoru wykonał jednak w wyścigu trzynastym Karlsson, który z końca stawki w niezwykle efektowny sposób przedarł się na pierwsze miejsce. - Tak, ten wyścig był dobry, ale podczas całego spotkania niezbyt dobrze startowałem. Później musiałem szukać optymalnych ścieżek, ale nie zawsze udaje się wyprzedzić prowadzącego zawodnika.

 

Zespół Ostrovii w tegorocznych rozgrywkach pokazał na torze wiele dobrego speedwaya. Do utrzymania zabrakło zaledwie jednego punktu. - Podsumowując ten sezon muszę powiedzieć, że mieliśmy dużo pecha. Byliśmy bardzo blisko wygranej w Lublinie, również w Gdańsku pojechaliśmy świetne zawody. Na wyjazdach zaprezentowaliśmy się też udanie w Łodzi i Rawiczu. Myślę, że w tym sezonie naprawdę pojechaliśmy wiele dobrych meczów, ale jak pokazuje tabela, to nie wystarczyło, żeby utrzymać się w gronie pierwszoligowców.


Karlsson przyznaje, że jeszcze nie myślał, o tym co będzie robił w kolejnym sezonie. Przed Szwedem jeszcze 25 meczów w tym roku. - Muszę najpierw zakończyć ten sezon, żeby myśleć o kolejnym. Mam jeszcze play-offy w Szwecji i Anglii. Jeszcze więc wiele ważnych spotkań i wyścigów przede mną. Chciałbym też udanie zaprezentować się w Indywidualnych Mistrzostwach Szwecji. Koncentruje się więc na razie na tym, by dobrze pojechać w nadchodzących imprezach.


ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM GrudziądzŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM Grudziądz
fot. RedakcjaŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia - GKM Grudziądz   (Liczba zdjęć: 51)
Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę