OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Pijani na drogach

Hubert Błaszczyk | 02.08.2013
Pijani na drogach

W miniony weekend policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali na drogach naszego powiatu 21 nietrzeźwych kierowców. Większość zatrzymanych uczestników ruchu drogowego stanowili pijani rowerzyści, ale nie była to jazda po przysłowiowym jednym piwku.


Mundurowi zatrzymują kierowców na tzw. „podwójnym gazie" codziennie, ale ostatni weekend lipca to prawdziwy wysyp pijanych kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych i aż szesnastu nietrzeźwych rowerzystów. Wśród zatrzymanych znalazł się także jeden kierowca, posiadający sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

Zdecydowana większość, bo aż 18, kierowała mając w organizmie ponad promil alkoholu. W pięciu przypadkach urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazywało ponad 2 promile. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który „wydmuchał" ponad 3,2 promila alkoholu. Jadąc rowerem w takim stanie, doprowadził w Korytnicy do kolizji drogowej z samochodem osobowym.

 

Policjanci z Odolanowa w dniu 27 lipca 2013 r. około godz. 13.25 podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego pojazdem marki Renault Espace. Niestety kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i gwałtownie przyspieszył. Uciekając ulicami Odolanowa, po kilku minutach wjechał na jedną z posesji i w dalszym ciągu nie reagując na polecenia policjantów uciekł do mieszkania. Tam ostatecznie został zatrzymany i dowieziony do Komisariatu Policji w Odolanowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 42-letni mieszkaniec Odolanowa, posiadał w wydychanym powietrzu 2,1 promila alkoholu.

 

Prawie 2 promile alkoholu miał 48-letni kierowca opla, który został zatrzymany w Ostrowie Wielkopolskim na ul. Odolanowskiej przez patrol ostrowskiej drogówki.

 

Miło nie będzie wspominał policyjnej kontroli 31-letni mieszkaniec Odolanowa, który kierując rowerem miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

 

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Art. 178a. Kodeksu Karnego

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę