OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Policjanci odzyskali skradzione rowery

Policjanci odzyskali skradzione rowery

Hubert Błaszczyk | 01.08.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy, ustalili i zatrzymali trzech złodziei rowerów i dwóch paserów. Skradzione rowery policjanci odzyskali, a sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa, co w obu przypadkach zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.


Cała piątka zatrzymanych osób, w tym jedna dziewczyna, to bardzo dobrzy znajomi z jednego osiedla w Ostrowie Wielkopolskim. Żaden z nich nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Trójka mężczyzn w wieku 19 i 18 lat skradła w sumie dwa rowery przekazując je swoim znajomym, którzy wiedzieli, że są one kradzione. W jednym przypadku z uwagi na to, że rower był przypięty do stojaka, sprawcy odkręcili z niego koło. Chcąc mieć kompletny rower, brakujące koło skradli z innego roweru. Jeden ze skradzionych rowerów, w celu uwiarygodnienia jego własności, został oznakowany podczas lokalnego festynu, co jednak na nic się zdało.

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia. Skradzione rowery policjanci odzyskali, a 18-letnia dziewczyna i 17-letni chłopak, którzy je posiadali i użytkowali, odpowiedzą za paserstwo.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę