OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Łańcuch Herbowy na kartach albumu

Łańcuch Herbowy na kartach albumu

Hubert Błaszczyk | 31.07.2013

„Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego – historia warta spisania” - to tytuł książki – albumu o historii najstarszego turnieju żużlowego w Polsce. Autorami publikacji są Maciej Kmiecik i Artur Małecki, którzy przed rokiem napisali książkę o historii ostrowskiego żużla pt. „Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim”. Nowa publikacja wydana się w formacie A4 na papierze kredowym i jest bardzo bogato ilustrowana.

 

Tytuł albumu "Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - historia warta spisania" - najlepiej oddaje ideę, która przyświecała autorom publikacji. Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa WIelkopolskiego ma wspaniałą historię, którą warto kultywować i szczycić się nią nie tylko w Polsce, ale i Europie. To bowiem drugi - po Zlatej Prilbie Pardubice - najstarszy turniej żużlowy na Starym Kontynencie.

 

Publikacja, która premierę będzie mieć w niedzielę, 4 sierpnia przed meczem ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia z GKM-em Grudziądz to wyjątkowy album, który w ciekawy sposób przedstawia historią Łańcucha Herbowego. Znajdzie tam Państwo unikalne fotografie z każdego turnieju na przestrzeni ponad 60 lat, okładki programów, plakaty zawodów, podia zwycięzców oraz zmieniające się na przestrzeni lat główne trofea ostrowskiej imprezy. Do tego oczywiście wyniki i ciekawe statystyki, a także listę zwycięzców oraz wykaz wszystkich żużlowców, którzy brali udział w tej imprezie. Całość okraszona jest ciekawym opisem poszczególnych turniejów, ubrana w oryginalną szatę graficzną, o którą zadbał Wojciech Tarchalski. - Po sukcesie wydawniczym pierwszej książki "Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim", kibice pytali się, czy ukaże się ilustrowany album o ostrowskim żużlu. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się stworzyć album o turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego. Mamy nadzieję, że spotka się on z tak samo ciepłym przyjęciem, jak poprzednia publikacja. Notabene ci, którzy nie zdążyli nabyć poprzedniej książki o 80 latach ostrowskiego żużla, będą mogli ją teraz zakupić. Zapraszamy do lektury obu publikacji - mówi Maciej Kmiecik, współautor książek.


Wydawcą albumu jest Stowarzyszenie "My Południowa Wielkopolska". Publikacja nie ukazałaby się bez wsparcia Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz pomocy firm - sponsorów ostrowskiego żużla, którym wydawca i autorzy serdecznie dziękują.

 

Obie książki będzie można nabyć podczas niedzielnego meczu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę