OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Mianowanie komendanta

Mianowanie komendanta

Hubert Błaszczyk | 28.07.2013

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Batkowski z dniem 22 lipca 2013 roku powołał nadkom. Zbigniewa Raczaka dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Policji w Ostrowie Wielkopolskim na stanowisko Komendanta Powiatowej Policji w Ostrowie. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 23 lipca 2013 roku.

 

Nominacje wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski.

 

- Jest mi niezmiernie miło, że w przeddzień obchodów Święta Policji w waszej jednostce miałem zaszczyt wprowadzić Pana na to stanowisko. Jest to bardzo uroczysty dzień, a dla nowego komendanta jest to początek nowego etapu w karierze zawodowej – powiedział J. Rzymkowski.

 

Przypomnijmy. W lutym br. Komendant Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Krzysztof Nadera przeszedł na emeryturę, a jego obowiązki zostały powierzone nadkom. Zbigniewowi Raczakowi.


-Powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Jestem też świadomy, że objęcie tej funkcji wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Odpowiedzialnością za bezpieczeństwo i porządek, za życie, zdrowie i mienie mieszkańców naszego miasta i powiatu – mówił komendant Zbigniew Raczak.

 

Nowo powołany komendant zapewnił także, że będzie dbał o porządek publiczny, w ruchu drogowym, o współpracę policji ze społeczeństwem, a także z samorządem i z innymi organizacjami, instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Ostrowskiego.

 

- W komendzie nie zamierzam przeprowadzać radykalnych zmian, ale nie mówię, że zmian nie będzie. Bardzo liczę na przyjazną atmosferę w pracy, a także na wspieranie moich działań, które będę dla was i naszej jednostki podejmował - dodał Z. Raczak.

 

Gratulacje i życzenia złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk i Wicestarosta Ostrowski Tomasz Ławniczak.

 

- Bardzo wiele odporności i racjonalnych decyzji jest wymaganych od kogoś, kto pełni funkcję komendanta policji. Zwłaszcza, że jesteśmy trzecim, co do wielkości powiatem w Wielkopolsce. Ta nominacja niech będzie nie tylko wyróżnieniem, ale także wyzwaniem – mówił wicestarosta T. Ławniczak.

 

Władze samorządowe Miasta Ostrowa Wielkopolskiego reprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim Jarosław Lisiecki i Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Marlena Maląg.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę