OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Mistrzostwa w MDK

Mistrzostwa w MDK

Hubert Błaszczyk | 23.07.2013

Już po raz siódmy rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Warhammer Fantasy Battle. Wystartowało w nich sześć drużyn z Wielkopolski. Wygrała Nasha Banda, reprezentującą jeden z poznańskich klubów fantastyki. Ostrowska ekipa z Klubu Woja Wciska z MDK w Ostrowie Wielkopolskim zajęła trzecie miejsce.

 

Mistrzostwa były rozgrywane przez dwa dni: od 13 do 14 lipca 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury. Zgodnie z tradycją patronat nad imprezą sprawował Starosta Ostrowski, który ufundował okazałe puchary dla trzech zwycięskich drużyn. Pamiątkowe medale gracze zawdzięczają wsparciu NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie przygotowań do imprezy wyłoniono sześć drużyn, które w pięciu spotkaniach walczyły systemem „każdy z każdym”. Na mistrzostwa do MDK przyjechali zawodnicy z Wielkopolski: Poznania, Kalisza, Leszna, Chodzieży, Ostrzeszowa, Odolanowa, Lewkowa oraz oczywiście z Ostrowa Wielkopolskiego; zawitał również gościnnie gracz z odległego Rzeszowa. Najsilniejsze drużyny wystawił tradycyjnie Poznań – aż trzy, Ostrów Wielkopolski i Leszno po jednej, a ostatnia – szósta drużyna startowała pod szyldem LOKO – Lewków Ostrów Kalisz Odolanów, gromadząc koalicję Najemników. W ciągu dwóch dni i pięciu kolejek rozegrano 48 gier, które ostatecznie wyłoniły zwycięzcę: drużynę Nasha Banda, reprezentującą jeden z poznańskich klubów fantastyki. Drugie miejsce przypadło w tym roku drużynie Katang-Klan (reaktywacja), również z Poznania, a trzecie reprezentantom Klubu Woja Wciska z MDK w Ostrowie Wielkopolskim (drużyna OMEGA).

 

Oprócz emocji sportowych, gracze podkreślali dobrą atmosferę, dobrą organizację i świetne warunki do rozgrywania tego typu zawodów na terenie MDK-u. Sobotnie rozgrywki trwały 11 godzin, a niedzielne walki toczyły się od godziny 9 do 16. Puchary, medale oraz dyplomy wręczono zapowiadając kolejną ósmą edycję imprezy – być może tym razem w innym mieście Wielkopolski. Zdecydowanie jednak to Ostrów Wielkopolski jest tradycyjnym miejscem rozgrywania Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski.

 

Warhammer Fantasy Battle to gra strategiczna, w której gracze nie korzystają z pomocy komputera, tylko rozgrywają ją między sobą, korzystając z figurek przedstawiających walczących żołnierzy, maszyny, potwory. Ponieważ świat Warhammera odwołuje się do klimatów fantasy, na stołach królują różne rasy stworzeń: elfy, krasnoludy, szczuroludzie, ogry, obecna jest magia i skomplikowana technologia oparta na prochu strzelniczym i silniku parowym. Sukces opiera się na znajomości ogromnej ilości zasad, umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika, a przede wszystkim na setkach maleńkich figurek w skali 1: 55, które każdy gracz gromadzi najczęściej latami, malując i sposobiąc do symulowanej walki. Każda bitwa między tak stworzonymi armiami trwa od jednej do trzech i więcej godzin. Niewątpliwie Warhammer Fantasy Battle stanowi ciekawą alternatywę dla wszechobecnych gier komputerowych, niosąc żywą satysfakcję z osiągniętego sukcesu, który jest wypadkową wiedzy, strategii i szczęścia.

 

Wszyscy chętni do spróbowania swoich sił w Warhommer Fantasy Battle mogą uczestniczyć od września w zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury. Zajęcia prowadzi nauczyciel Piotr Szczepaniak, organizator licznych turniejów „batlowych”.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę