OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..
Rejestracja bez kolejki

Rejestracja bez kolejki

Hubert Błaszczyk | 23.07.2013

Zaledwie kilkanaście sekund trwa umówienie się przez Internet do rejestracji pojazdu. Dzięki temu można do minimum ograniczyć czas poświęcony za załatwienie sprawy w urzędzie.

 

W lipcu 2011 roku Starostwo Powiatowe w Ostrowie wprowadziło system internetowego umawiania się po to, by usprawnić obsługę i ułatwić rejestrację. Rozwiązanie to sprawdziło się, a system zyskuje coraz więcej zwolenników.

 

- Wprowadziliśmy to po to, by mieszkańcy mogli uniknąć oczekiwania w kolejce, nie każdy ma na to czas, możliwości i… ochotę – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.


W pierwszych miesiącach funkcjonowania z takiej możliwości korzystało zaledwie 4,6 proc. wszystkich, którzy chcieli zarejestrować pojazd.

 

- Widać jednak postęp, bo w pierwszym półroczu tego roku już ok. 12 proc. interesantów przychodziło do naszych biur umawiając się przez Internet – mówi Przemysław Krysztofiak naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowie.

 

Ułatwienia internetowe nie zlikwidowały zupełnie kolejek, ale mają na nie wpływ.


- System na pewno pozwala na częściowe rozładowanie kolejek. Ale ich pojawianie się to także efekt pewnych przyzwyczajeń. Na dokonanie rejestracji pojazdu każdy ma miesiąc. Tymczasem obserwujemy, że na początku tygodnia, w poniedziałki, wtorki, pojawia się szczególnie dużo osób, które niemal natychmiast po zakupie pojazdu chcą go zarejestrować. Tak powstają kolejki. Internet daje nam tę możliwość, że możemy zgodnie z prawem zarejestrować pojazd za kilka dni, lub za tydzień, ale bez zbędnego tracenia czasu w kolejkach. Sami wybierzemy dzień, kiedy będziemy mogli przyjść – wyjaśnia P. Krysztofiak.

 

Średnio każdego dnia z internetowego umawiania się korzysta ok. 30 osób. Zainteresowani internetową formą rejestracji mogą wejść na stronę Powiatu Ostrowskiego (www.powiat-ostrowski.pl) kliknąć na zakładkę po lewej stronie (zarejestruj pojazd bez kolejki) i wybrać wolny dzień lub godzinę.

 

Po przyjściu w wyznaczonym terminie do Starostwa na automacie biletowym wpisują swój numer PESEL, a następnie naciskają klawisz ENTER. Bileterka wydrukuje bilet oznaczony literą „U”. Po odebraniu biletu oczekujemy na pojawienie się danego numeru na wyświetlaczu mieszczącym się tuż przy wejściu na salę obsługi.


Rocznie w Referacie Rejestracji Pojazdów rejestruje się około 14.000 pojazdów.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   3
jacek   10:53 | 20.02.2017 napisał(a):

tylko że jest ponad miesiąc czekania a Starosta się przechwala nie wiem czym

EWELINA   23:37 | 28.10.2016 napisał(a):

To sa kpiny kolejki jak za komuny w jakich czasach my zyjemy, to jest 21 wiek? O stronie internetowej nie ma mowy,namiocik i pod starostwo;)

jacek   22:01 | 06.04.2014 napisał(a):

Juz od kilku dni nie mozna wejsc na ta strone wiec nie ma mozliwosci zajerestrowania

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Siejba Ostrów Wielkopolski ul. Plac 23 Stycznia 30, 63-400 Ostrów Wielkopolski
R Y S O W N I A O S T R O W ul. PLAC 23 STYCZNIA 4I, 63-400 OSTROW WIELKOPOLSKI
Serwis Laptopów i Elektroniki ul. Chodkiewicza 8A, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Biuro Detektywistyczne Global Service ul. Paderewskiego 2-6, 63-400 Ostrów
DKJ-system Ostrowska 28, 62-872 Godziesze Małe


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Kosztorysant dziś   (do końca 6 dni)
Kierownik budowy - praca od stycznia 2019 dziś   (do końca 6 dni)
owczarek niemiecki długowłosy szczenięta wczoraj   (do końca 6 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie