OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Zakończenie 17. Szybowcowych Mistrzostw Europy

Zakończenie 17. Szybowcowych Mistrzostw Europy

Hubert Błaszczyk | 23.07.2013

- Jesteśmy dumni, że Ostrów Wielkopolski mógł przyczynić się do organizacji tego wydarzenia - powiedziała Marlena Maląg podczas zakończenia 17. Szybowcowych Mistrzostw Europy FAI w Michałkowie. W imprezie udział wzięło 130 szybowników z 24 krajów Europy i nie tylko. Zakończenie mistrzostw obyło się w sobotę 20 lipca 2013 roku.

 

W sobotę rozegrano ostatnią konkurencję 17. Szybowcowych Mistrzostw Europy w Michałkowie. Polscy zawodnicy po zsumowaniu wyników z dziesięciu dni mistrzostw zdobyli aż pięć medali.

 

W klasie standard bezkonkurencyjny od samego początku był Sebastian Kawa i to on wywalczył złoto. Jego koledzy w tej klasie uzupełnili podium, Łukasz Wójcik o srebro, a Paweł Wojciechowski o brąz. Do naszych należała też klasa klub, w której Jakub Barszcz wylatał srebro i Łukasz Błaszczyk brąz.

 

- Od 2003 roku udaje mi się wygrywać prawie wszystkie konkurencje, w których startuję. Na początku oceniałem, że zawody w Michałkowie mogą być dla mnie trudne, ponieważ jestem zawodnikiem, który głównie lata w górach. Ale okazało się, że trening i przygotowanie w trudniejszych warunkach, które wymagają sprawniejszego pilotowania szybowca, w łatwiejszych warunkach, na płaskim terenie niezwykle pomaga - powiedział Sebastian Kawa Mistrz Świata i Europy.

 

W zawodach wzięli udział goście nie tylko z Europy, ale i z Argentyny, Australii, Japonii i USA. Rywalizacja odbyła się w czterech klasach: standard, klubowej, światowej oraz 20-metrowej.

 

- O organizację Mistrzostw Europy na lotnisku w Michałkowie staraliśmy się od 3 lat. Nasza karta przetargową było m.in. dwudziestoletnie doświadczenie przy organizacji Krajowych Mistrzostw Szybowcowych o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego - powiedział dyrektor mistrzostw Maciej Całka.

 

- Jestem zadowolony z organizacji mistrzostw - z naszej strony zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy i powinniśmy zrobić. Organizację imprezy będzie oceniała międzynarodowa komisja - to ona wystawi opinię dotyczącą zawodów. Jeśli będziemy ubiegać się o organizację kolejnych mistrzostw w Michałkowie, opinia ta będzie bardzo znacząca - dodał Tadeusz Malarczyk, prezes Aeroklubu Ostrowskiego.

 

Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha. Partnerem zawodów było Miasto Ostrów Wielkopolski. Mistrzostwa to znakomita promocja dla lotniska i całego regionu.

 

- W imieniu Prezydenta Ostrowa Jarosława Urbaniaka gratuluję wszystkim zawodnikom oraz organizatorom tak wspaniałej imprezy. Jestem przekonana, że Ostrów Wielkopolski jeszcze będzie Państwa gościł - powiedziała Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

- Lotnictwo to sport dla ludzi z wielką pasją, a szybownictwo to ta najbardziej romantyczna część lotnictwa. Ludzi z pasją, z duszą romantyka w Ostrowie jest wielu. Jesteśmy szczęśliwi, że jako ostrowianie mogliśmy gościć tylu wspaniałych lotników i cieszyć się ich rywalizacją o laury Mistrzostw Europy - powiedział Rafał Żelanowski, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

 

Impreza odbyła sie od 5 do 20 lipca 2013 roku.

 

Więcej informacji o zawodach na stronie:
http://www.egc2013.eu/

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę