OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

KWP - Mł.insp. Rafał Batkowski został Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu

Hubert Błaszczyk | 15.07.2013
KWP - Mł.insp. Rafał Batkowski został Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Rafała Batkowskiego. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość, w której wzięli udział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia oraz przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej i kadra kierownicza garnizonu wielkopolskiego.


Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazanie garnizonu wielkopolskiego pod kierownictwo mł.insp. Rafała Batkowskiego dotychczasowego szefa mazowieckiego garnizonu.

 

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Głównemu nadinsp. Markowi Działoszyńskiemu przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romualda Głowackiego. Na salę wprowadzono Sztandar i odegrano Hymn Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie powitano wszystkich zaproszonych gości. Naczelnik Wydziału Kadr odczytał Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych o powołaniu na stanowisko Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego mł.insp. Rafała Batkowskiego oraz przedstawił jego sylwetkę. Nowy szef wielkopolskich policjantów przywitał się też ze Sztandarem KWP w Poznaniu i zameldował Komendantowi Głównemu Policji objęcie stanowiska.

 

Nadinsp. Marek Działoszyński zabierając głos, podkreślił profesjonalizm i doświadczenie mł.insp. Rafała Batkowskiego, które były podstawą do powierzenia mu objętego chwilę wcześniej stanowiska. Komendant Główny Policji wyraził również przekonanie, że jego fachowość i kompetencje pozwolą mu na dobrą realizację postawionych przed nim nowych zadań w garnizonie wielkopolskim.

 

Na końcu oficjalnej części uroczystości głos zabrał nowy Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Pozaniu mł.insp. Rafał Batkowski, który podziękował wszystkim przedmówcom za życzenia powodzenia na nowym stanowisku. Zapewnił, że będzie kontynuował skutecznie realizowane przez wielkopolskich policjantów przedsięwzięcia by osiągać tym samym jeszcze lepsze wyniki w walce o bezpieczeństwo i porządek obywateli w Wielkopolsce.

 

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście złożyli gratulacje i wręczyli kwiaty nowemu Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji mł.inp. Rafałowi Batkowskiemu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę