OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Budowa budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej

Budowa budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej

Hubert Błaszczyk | 11.07.2013

Trwają prace przy budowie budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej. Miasto na tę inwestycję pozyskało środki zewnętrzne z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Dotacja na inwstycję pn. "Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego - socjalnego z oddzielnymi mieszkaniami przy ulicy Wrocławskiej" z Banku Gospodarstwa Krajowego to ponad 360 000 złotych, czyli 30 % wartości inwestycji. Koszt całości to ponad 1 milion 200 złotych.


W jednopiętrowym budynku powstaną 23 jednopokojowe mieszkania - wraz z kuchnią, łazienką i osobnym wejściem, bez części wspólnych, które zwykle były dewastowane. Będą to lokale socjalne, które otrzymują rodziny z tzw. listy socjalnej. Głównie są to osoby z wyrokami eksmisyjnymi.

 

Zakres prac obejmuje, m.in. wykonanie robót budowlanych, elektrycznych, sanitarnych. W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in. roboty ziemne i przygotowawcze, fundament z izolacjami, konstrukcje żelbetowe dla całego budynku, ściany, dach, podłoże i posadzki, stolarkę okienną, drzwiową, roboty malarskie. Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany, wykonane zostaną także chodniki.


Tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej to jedno z zadań gminy. Gmina - zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego - ma tworzyć i posiadać zasób mieszkaniowy.

 

W zasobach gminy znajduje się 1983 lokali mieszkalnych, w których przeciętna wielkość mieszkania wynosi 48,12 m² oraz 328 lokali socjalnych o przeciętnej wielkości 31,14 m².


Bank Gospodarstwa Krajowego S.A udziela finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych i mieszkań chronionych ze środków Funduszu Dopłat. Do tej pory miasto Ostrów Wielkopolski pobudowało cztery nowe budynki socjalne i jeden zaadaptowany – także z dofinansowaniem. Nowe budynki socjalne są przy ul. Wrocławskiej 150 i Wrocławskiej 150A, ul. Zielonej, ul. Dworcowej (dawna noclegownia PKP) i ul. Olszynowej. W sześciu edycjach naboru Ostrów Wielkopolski otrzymał 1 milion 693 tysiące 710 złotych bezzwrotnego dofinansowania do realizowanych inwestycji.

Prace potrwają do końca listopada 2013.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę