OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Poznali wyniki rekrutacji

Hubert Błaszczyk | 09.07.2013
Poznali wyniki rekrutacji

1896. absolwentów gimnazjów zostało przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Ostrowskiego. – Jest to dla nas ogromny sukces tym bardziej, że wśród tych osób jest około 250. uczniów spoza naszego powiatu a nawet województwa. Cieszę się, że nasza oferta edukacyjna jest tak bardzo atrakcyjna – mówi Starosta Ostrowski Paweł Rajski. 15. uczniów czeka jeszcze nabór uzupełniający.

 

Listy uczniów przyjętych do danej szkoły zostały ogłoszone punktualnie o godzinie 13.00 w czwartek 4 lipca 2013 roku. Wyniki rekrutacji można było sprawdzić w szkole, w internetowym systemie lub też za pomocą smsa. Po raz czwarty w naborze elektronicznym oprócz szkół ponadgimazjalnych prowadzonych przez Powiat Ostrowski wzięły udział także licea: Sióstr Salezjanek i Spółdzielni Oświatowej. W sumie do 12 placówek przyjętych zostało 1896. uczniów.

 

- W porównaniu do ubiegłego roku do klas pierwszych przyjęliśmy o 100 osób więcej. Przy obecnym niżu demograficznym i niekorzystnej podstawie programowej jeszcze bardziej skoncentrowaliśmy się na tym, żeby wszyscy uczniowie mogli dostać się do wybranej szkoły. Po raz pierwszy też, w niektórych szkołach stworzone zostały klasy dwuprofilowe. Dzięki temu uczeń znajdzie się w wymarzonej placówce, a część nauczycieli będzie mogła zachować etat – mówi starosta Paweł Rajski.

 

 

W tym roku największym zainteresowaniem wśród szkół licealnych cieszyło się III Liceum Ogólnokształcące. Wśród szkół technicznych od kilku lat młodzież najczęściej decyduje się kontynuować naukę w Zespole Szkół Technicznych, a także w Zespole Szkół Usługowych. Warto zaznaczyć, że gimnazjaliści z największą liczbą punktów trafili do I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych.

 

W liceach młodzież najczęściej wybierała profil biologiczno - chemiczny, matematyczno - fizyczny czy klasy językowe. W technikach najwięcej uczniów uczyć się będzie informatyki, techniki żywienia i usług gastronomicznych, techniki budownictwa, a także robót wykończeniowych w budownictwie, techniki pojazdów samochodowych. W zasadniczych szkołach zawodowych najpopularniejszymi zawodami są fryzjer i kucharz, a także ślusarz, tokarz, blacharz i elektryk.

 

- Ostatecznym potwierdzeniem woli podjęcia nauki w danej szkole jest złożenie przez ucznia do 8 lipca oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego - wyjaśnia Rafał Luciński, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Uczniów, którzy nie zostali przyjęci do wybranej szkoły w dniu 9 lipca czeka jeszcze nabór uzupełniający. Z ostatecznymi wynikami naboru będzie można zapoznać się 11 lipca.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę