OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Japończycy, Amerykanie i Europejczycy zagościli na ostrowskim rynku

Dawid Bilski | 05.07.2013
Uroczyste otwarcie Szybowcowych Mistrzostw Europy w Michałkowie
fot. ostrowwlkp.info

 W piątkowe popołudnie na ostrowskim rynku dokonano uroczystego otwarcia 17 Szybowcowych Mistrzostw Europy FAI. Ta impreza od soboty aż do 20 lipca rozgrywana będzie na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.


Na tę prestiżową imprezę zjechało ponad 130 zawodników nie tylko ze Starego Kontynentu. Są także goście z USA oraz Japonii. Wszyscy zaprezentowali się przed ostrowianami na rynku. Uczestników wprowadziła Ostrowska Orkiestra Koncertowa. Powitały ich władze miasta powiatu, zaproszeni gości - w tym także z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niestety zabrakło pani minister Joanny Muchy. Otwarcie prezentacją wielkopolskich tańców okrasił zespół "Swojacy".  Na tę specjalną okazję przed ratuszem pojawił się jeden z modeli szybowców.


W sobotę jeśli pogoda na to pozwoli na lotnisku w Michałkowie szybownicy wzniosą się w niebo do pierwszej konkurencji. Każdego dnia w przestworzach będą mieli do pokonania kilkaset kilometrów. Przed nimi przygotowane przez organizatorów zadania do wykonania.

XVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w MichałkowieXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w MichałkowieXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w MichałkowieXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w MichałkowieXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w MichałkowieXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w MichałkowieXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Michałkowie
fot. Michał MochXVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Michałkowie   (Liczba zdjęć: 36)
Powiązane wydarzenie z Kalendarium
XVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Michałkowie XVII Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Michałkowie5-lip-2013 - 20-lip-2013
Michałków
Kategoria: W obiektywieFoto
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę