OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
II Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy
fot. Biuro Prasowe UM

II Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy

redakcja | 26.06.2013

- To święto muzyki i filmu w Ostrowie Wielkopolskim – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak podczas inauguracji tegorocznego, drugiego już Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy. Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się w sobotę 22 czerwca 2013 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.


Tegoroczny festiwal to 32 projekcje filmowe, 3 koncerty, warsztaty, spotkania i spacer śladami Komedy po Ostrowie . W tym roku festiwal przyjął formułę konkursu. O nagrodę Grand Prix walczy 10 filmów konkursowych, m.in. „Jesteś Bogiem” reż. Leszka Dawida, „Heniek” reż. Elizy Kowalewskiej oraz „Lęk wysokości” w reżyserii Bartosza Konopki. Filmy wyświetlane są codziennie w Kinie Komeda oraz w Ostrowskim Centrum Kultury.

- Festiwal, choć młody czasem, nabiera rozpędu i staje się coraz bardziej widoczny na filmowej i muzycznej mapie Polski. To nowa inicjatywa, z muzyką Komedy w roli głównej, po raz pierwszy o charakterze konkursowym. O Grand Prix walczy najlepsza interpretacja muzyki filmowej - powiedział Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Gośćmi tegorocznego festiwalu są: reżyser filmu „Jesteś Bogiem” Leszek Dawid, aktor Arkadiusz Jakubek, Agnieszka Holland, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Idon Wojciechowski i Tomasz Lach. W sobotę 29 na scenie OCK koncert da pianista Leszek Możdżer.


- Ostrów od jakiegoś czasu chwali się Komedą, ale poprzez promowanie miasta przez Komedę, można także zrobić coś dla Komedy. Myślę, że Krzysztofowi Komedzie najbardziej by się podobało to, że robimy festiwal, w którym pokazujemy, jak ważna jest muzyka w filmie – dodał Prezydent Jarosław Urbaniak.


W ramach 2. Festiwalu im. Krzysztofa Komedy odbywają się: Muzyka Polskiego Filmu, projekcie filmów i spotkania z gośćmi, koncerty, warsztaty reżyserskie, warsztaty aktorskie i warsztaty fotograficzne.


- Mieszkańcy mogą uczestniczyć również w otwartych spotkaniach promujących wydawnictwa dotyczące Krzysztofa Komedy, to „Narodziny gwiazdy KOMEDA” Andrzeja Idon Wojciechowskiego oraz „Ostatni tacy przyjaciele” Tomasza Lacha - dodała Marlena Maląg, Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Festiwal potrwa do 29 czerwca 2013 roku.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę