OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Okradli grób na zabytkowym cmentarzu

redakcja | 12.06.2013
Okradli grób na zabytkowym cmentarzu
fot. KPP w Ostrowie Wlkp.
Okradli grób na zabytkowym cmentarzu

Policjanci wydziału prewencji ostrowskiej komendy, zatrzymali dwóch sprawców, którzy ograbili jeden z grobów znajdujących się na zabytkowym cmentarzu w Ostrowie Wielkopolskim. Złodziejom grozi nawet do 10 lat więzienia.


Dzielnicowi patrolując ulice miasta, zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn przebywających w pobliskim parku. Nieśli oni ze sobą dużą, najwyraźniej bardzo ciężką torbę. Policjanci wylegitymowali tych mężczyzn i sprawdzili przenoszony przez nich bagaż. Okazało się, że w torbie znajduje się metalowy łańcuch z ozdobnymi elementami.


W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że łańcuch został skradziony z grobu cmentarza przy ul. Wrocławskiej, który jest wpisany do Rejestru Zabytków Polskich. Sprawcy kradnąc łańcuch uszkodzili jednocześnie słupki mocujące, stanowiące integralną część grobu. Straty oszacowano wstępnie na 5 tysięcy złotych.


Zatrzymani mężczyźni w wieku 42 i 35 lat, pochodzą z Ostrowa Wielkopolskiego i byli już notowani w policyjnych kartotekach. Złodzieje ograbiając grób, dopuścili się jednocześnie uszkodzenia mienia stanowiącego dobro kultury narodowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Prokurator rejonowy zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę