OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Indiański piknik

redakcja | 12.06.2013
Indiański piknik
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego
Indiański piknik

„Czerwonoskórzy” opanowali w niedzielę Park Miejski, a to za sprawą „Indiańskiego Pikniku z MDK-iem”. Atrakcji dla dzieci nie zabrakło i to prawdziwie indiańskich, a do wspólnej zabawy dołączyli też rodzice.


„Piknik Indiański z MDK-iem” odbył się w niedzielę, 9 czerwca 2013 roku. Tego dnia na polanie w Parku Miejskim stanęło kilka indiańskich tipi oraz stanowisk animacyjnych. Nie zabrakło też takich atrakcji jak m.in. wyścig wiatrów, próba celności, bieg po torze przeszkód, próba zwinności.


Każdy, kto w nich brał udział, dostawał w nagrodę pieczątkę. Ubrani jak prawdziwi Indianie animatorzy bawili się z przybyłymi, wśród których dominowały dzieci. Ale nie tylko – piknik był, bowiem tak skonstruowany, aby w zabawie mogli uczestniczyć i dzieci, i młodzież, i dorośli. Nie dziwiły, więc na indiańsko pomalowane twarze, nawet rodziców dzieci, a także kolorowe koraliki na rękach i przepaski na dłoniach. Za takie ozdabianie widzów odpowiedzialni byli pracownicy oraz instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Nic dziwnego, bo to właśnie ostrowski MDK był organizatorem imprezy. Atrakcją i magnezem, jakie przyciągnęły wielu, byli przede wszystkim „Indianie”, ale także i to, że wszystko było bezpłatne dla przybyłych.


Podczas pikniku zaplanowano też występy młodych: taneczne, wokalne i muzyczne podopiecznych z ostrowskiego MDK. Miały się one odbyć w amfiteatrze. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany – z powodu deszczu je odwołano. Piknik natomiast odbył się zgodnie z harmonogramem, bo przed deszczem uczestnicy schowali się pod drzewami i w tipi, gdzie indiański wódz miał czas na swoje opowieści. Impreza zakończyła się braterskim podaniem dłoni oraz mianowaniem jej uczestników na Indian.


Piknik Indiański z MDK-iem był pierwszą tak dużą imprezą plenerową zorganizowaną przez ostrowską placówkę. Jak zapowiada jednak jej dyrektor Anna Torz, nie ostatnia. Bowiem w planach są już kolejne.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę