OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Pomarańczowe stojaki rowerowe na Placu 23 Stycznia

Pomarańczowe stojaki rowerowe na Placu 23 Stycznia

redakcja | 08.06.2013

Pomarańczowe stojaki do rowerów w kształcie internetowej "małpy @" zostały zamontowane na Placu 23 Stycznia w Ostrowie Wielkopolskim. To nagroda w konkursie internetowym zorganizowanym w ramach kampanii społecznej "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie". Fundatorem stojaków jest fundacja Allegro All For Planet.


Sześć stojaków "wyklikali" ostrowscy internauci, którzy wskazali Ostrów Wielkopolski jako najlepszą lokalizację dla stojaków.


- To nie było proste zadanie, przejechać 10 kilometrów na rowerze. A jednak w akcję zaangażowały się tysiące osób. Widać, że rośnie liczba Polaków korzystających z "dwóch kółek" i są oni gotowi do wysiłku, by ich okolica stała się bardziej przyjazna dla rowerzystów - wyjaśnia Krzysztof Śpiewek z Grupy Allegro.


Sprzęt jest w całości finansowany ze środków Fundacji All For Planet, organizatora kampanii. Miasto musiało wskazać teren - najlepiej możliwie blisko rynku - i go odpowiednio przygotować.


- Stwierdziliśmy, że najlepszym miejscem w Ostrowie Wielkopolskim będzie Plac 23 Stycznia tuż przy placu zabaw. Oprócz aspektu estetycznego - to kolejne nowoczesne i wygodne miejsce do parkowania rowerów - mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


W 2011 r. na rynku zamontowano stojaki typu „Floryda”, w kształcie odwróconej litery U. W sumie w ostatnim czasie Miejski Zarząd Dróg zamontował 60 takich profesjonalnych stojaków. W 2013r. będą stawiane kolejne.


- Nadal czekamy na propozycje mieszkańców, gdzie ich zdaniem mogłyby stanąć mini parkingi rowerowe ze stojakami w kształcie odwróconej litery U. Miejski Zarząd dróg ma na ten cel zabezpieczone pieniądze -dodaje Sylwia Nowicka, kierownik Biura Prasowe i Relacji Społecznych w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.


Organizatorem akcji jest Fundacja All For Planet. Kampania trwała od czerwca do końca lipca 2012.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę