OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Stan pogotowia przeciwpowodziowego

Stan pogotowia przeciwpowodziowego

redakcja | 04.06.2013

Starosta Ostrowski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w Powiecie Ostrowskim w związku utrzymywaniem się wysokiego poziomu wód na granicy stanów alarmowych.


W gotowości do ewentualnych działań są wójtowie i burmistrzowie gmin, straż pożarna, policja oraz powiatowe inspekcje (m.in. zarząd dróg i sanepid).


Po wczorajszych nocnych opadach pojawiły się duże rozlewiska wody - zarówno opadowej, jak i tej występującej z rzek. Poziom wód w korytach niebezpiecznie rośnie. Najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Odolanów, zwłaszcza w okolicach Uciechowa.


Poziom wody na rzece Kuroch w gminie Odolanów wynosi teraz 197 cm i przekroczył stan alarmowy o 27 cm. Woda rozlała się na polach i łąkach w okolicy Odolanowa.


Stan Polskiej Wody w gminie Sośnie wynosi 316 cm i przekracza stan alarmowy o 16 cm (stan na 3 czerwca 2013 r.).


- Woda rozlała się już pomiędzy Bogdajem a Możdżanowem – mówi Jerzy Garczarek kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego w ostrowskim starostwie powiatowym, którego pracownicy na bieżąco monitorują sytuację w regionie.Z brzegów wystąpiła również rzeka Barycz w gminie Przygodzice i rozlała się na pobliskich łąkach. Jednak nie stanowi ona zagrożenia dla zwierząt i mieszkańców. Trudna sytuacja występuję także w miejscowości Ołobok gmina Sieroszewice gdzie Prosna bardzo wezbrała hamując wpływ rzeki Ołobok, która w Sławinie na punkcie pomiarowym wynosi 230 cm, czyli o 10 cm powyżej stanu alarmowego.


- Duże obszary upraw rolnych i łąk zalanych jest wzdłuż brzegów Prosny od miejscowości Ołobok do Śmiłowa. Wszystkie rzeki, które płyną przez obszar powiatu przekroczyły swoje stany alarmowe i ostrzegawcze – dodaje Jerzy Garczarek.


Najbliższa pogodna na kolejne dni nie zapowiada zmian. Opady deszczu mają wystąpić do piątku.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę