OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wywalczyli utrzymanie!
fot. Wojciech Tarchalski
Damian Krzywda

Wywalczyli utrzymanie!

Hubert Błaszczyk | 01.04.2012

Sobotnim zwycięstwem nad MTS Chrzanów 37:30 ostrowscy szczypiorniści wywalczyli utrzymanie w gronie pierwszoligowców. Rywale KPR Ostrovii są już pewni spadku. Do utrzymania podopiecznym Pawła Ruska potrzebna była również porażka ŚKPR Świdnica w Zawadzkiem.


Zawodnicy Ostrovii zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania, dlatego też przez długi czas grali nerwowo i nie potrafili odskoczyć od rywali. Przełom nastąpił w drugiej połowie, kiedy ostrowianie wypracowali sobie ośmiobramkową przewagę, którą pewnie dowieźli do końca.


Najwięcej bramek dla zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyli Paweł Dutkiewicz i Damian Krzywda. Ten pierwszy znajduję się w ostatnim czasie w świetnej dyspozycji. Jego średnia strzelonych bramek z trzech ostatnich kolejek wynosi aż 8,5.


W ostatniej kolejce, już po świętach wielkanocnych ostrowianie rozegrają pojedynek z ŚKPR Świdnica na wyjeździe. To spotkanie nie będzie miało jednak żadnego znaczenia dla ligowej tabeli. Świdniczanie nie mają już szans, by wydostać się ze strefy barażowej, z kolei ostrowianie by awansować na szóste miejsce muszą wygrać i liczyć na porażkę Viretu Zawiercie w Piekarach Śląskich.


OSTROVIA - MTS CHRZANÓW 37:30 (14:11)

OSTROVIA: Adamczyk, Bystram - P. Dutkiewicz 10 (1/1), Krzywda 9 (0/1), Jaszka 5, Nowakowski 4, Wojciechowski 3, Kierzek 2, K. Dutkiewicz 2 1/2), Piosik 2, Śliwiński, Matiuk, Sobczak.

Kary: 8 min.

Rzuty karne: 2/4


MTS: Białecki, Borecki - Skoczylas 7 (0/1), Bednarczyk 6, Klementowicz 5, Cupisz2, Kirsz 2, Stroński 2, Zajdel 2, Owczarek 2, Zachorski 2, Kruczek.

Kary: 8 min. Rzuty karne: 0/1

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również




FOTORELACJE



+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę