OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Skandynawskie wzmocnienia Ostrovii
fot. Marcin Karczewski
David Ruud (na czele)

Skandynawskie wzmocnienia Ostrovii

Hubert Błaszczyk | 12.05.2013

Nicklas Porsing i David Ruud wzmocnią zespół ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia. Pierwszy z nich to nowa twarz na polskich torach, z kolei drugi jest doskonale znany w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie występował przed pięcioma laty.


Porsing to niezwykle perspektywiczny Duńczyk. 20-latek przed kilkoma dniami awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, zdobywając 12 punktów w eliminacji w Czerwonogradzie. Skandynaw o tytuł najlepszego juniora świata rywalizował również przed rokiem, kiedy to zajął piątą pozycję w tym czempionacie.


Pozyskanie Porsinga ma być początkiem odmładzania kadry ostrowskiego zespołu. Przypomnijmy, że obok Duńczyka, Ostrovia będzie miała jeszcze jednego przedstawiciela w finale IMŚJ – Władimira Borodulina. Duńczyk do startów w biało-czerwonych barwach zostanie zatwierdzony 15. maja, kiedy zostanie otwarte okienko transferowe w Polsce. Kontrakt z Porsingiem został podpisany na rok z możliwością przedłużenia go na kolejny sezon.


Z kolei Ruud został wypożyczony z Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Zespół lidera pierwszej ligi ma szeroką kadrę i nie robił problemów z transferem Szweda. Co ciekawe jednak gdańszczanie nie zastrzegli w umowie, że Skandynaw nie może występować w meczach przeciwko ich zespołowi. Niejednokrotnie zdarzało się bowiem tak, że wypożyczeni zawodnicy byli katami swoich poprzednich drużyn. Czy w przypadku Ruuda będzie podobnie? Ostrowscy kibice na pewno nie mieliby nic przeciwko temu.
 

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę