OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ewakuacja z budynku Forum Synagoga
fot. Biuro Prasowe UM
Forum Synagoga

Ewakuacja z budynku Forum Synagoga

redakcja | 29.03.2012

- W akcję zaangażowane były służby miejskie i powiatowe – powiedział Andrzej Baraniak Sekretarz Miasta podczas ćwiczeń ewakuacyjnych z budynku Forum Synagoga. Akcja odbyła się w czwartek 29 marca 2012 roku.


Ćwiczenia ewakuacyjne miały na celu koordynację i współdziałanie działań służby miejskich i powiatowych. W akcję zaangażowane były, m.in. Straż Miejska, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, a także Miejski Zakład Komunikacji. Koordynatorem akcji ze strony miasta był Andrzej Baraniak Sekretarz Miasta. Centrum dowodzenia był Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, z Piotrem Olszakiem naczelnikiem wydziału na czele.


- Do akcji przygotowany był scenariusz działań. Założenie było takie, że w podczas koncertu wybuchł pożar. Pracownicy obsługi Forum Synagoga ogłosili natychmiastową ewakuację z obiektu i zawiadomili odpowiednie służby. Akcja przebiegła sprawnie - choć nie ukrywam - że była ona trudna do przeprowadzenia. W działania zaangażowanych było wiele służb, które musiały działać dynamicznie i szybko – powiedział Andrzej Baraniak Sekretarz Miasta.


- Celem akcji było m.in. to, aby wypracować taki system działania, gdzie informacja o poszkodowanych spłynie do jednego miejsca, bo nie może być tak, że część informacji jest na Policji, a część z Straży Pożarnej. W ten sposób osoby, które chcą zasięgnąć informacji o swoich bliskich, mogą ją uzyskać w jednym centrum – wyjaśnił Sławomir Portasiak ze Straży Pożarnej.


Na potrzeby akcji, oprócz budynku Forum Synagoga, udostępniono Ostrowskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski.


- W OCK uruchomiono punk ewidencyjno – informacyjny. Budynek był także miejscem, do którego ewakuowano poszkodowanych. Na miejscu zapewniono pomoc psychologiczną oraz opiekę medyczną. Z kolei, w Urzędzie Miejskim stworzono punkt informacyjny o poszkodowanych. Na potrzeby akcji uruchomiono numery alarmowe, tutaj za pośrednictwem mediów podawaliśmy je tak by osoby zainteresowane wiedziały dokąd należy się udać – powiedziała Sylwia Nowicka, kierownik Biura Prasowego i Relacji Społecznych.


W akcji udział brali m.in. Zastępcy Prezydenta Miasta Marlena Maląg i Stanisław Krakowski, radny Przemysław Krysztofiak, starosta ostrowski Paweł Rajski, wicestarosta Tomasz Ławniczak.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę