OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Nowa ścieżka rowerowa na Piaskach

Nowa ścieżka rowerowa na Piaskach

redakcja | 22.04.2013

Trwają prace związane z budową drogi asfaltowej o długości 435 m i szerokości 3 m na Piaskach – Szczygliczce w Ostrowie Wielkopolskim. Droga przebiegać będzie wzdłuż parku linowego. – Atrakcyjność tego miejsca spowodowała, że istniejąca ścieżka jest dziś przeznaczona dla wszystkich – dla spacerujących, rowerzystów i dla rolkarzy i przez to jest zbyt ciasna – mówi Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Nowa, alternatywna droga, przeznaczona będzie dla kolejki na kołach, która pojawi się na ośrodku z początkiem wakacji, ale przede wszystkim dla rowerów i rolkarzy.


- Droga ta odciąży istniejący ciąg pieszo-rowerowy, który w chwili obecnej generuje duży potok pieszych, rowerzystów odwiedzających ostrowskie Piaski – podkreśla Wojciech Białas, prezes MZZ.


To dopiero pierwszy etap usprawnienia komunikacji. W drugiej połowie 2013 roku - po sezonie letnim - planowany jest kolejny etap budowy drogi asfaltowej w części zachodniej ośrodka. W 2010 r. na Piaskach powstała droga łącząca ul. Limanowskiego z ul. Siwego Sokoła. Ten odcinek ma 1,2 kilometra. Ta inwestycja została dofinansowana z programu unijnego w ramach WRPO na lata 2007-2013.


W ciągu sezonu Piaski odwiedza 20 tysięcy osób w weekend. 5 tysięcy osób skorzystało w 2012r. z atrakcji w Parku Linowym.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę